21.11.2021, niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

Zgodnie z zapowiedzią Księdza Arcybiskupa, już pod koniec listopada zostanie erygowana nowa parafia. Eucharystie i nabożeństwa zaczniemy odprawiać regularnie (w stałych godzinach
i dniach) z chwilą powołania parafii. Dziękujemy wszystkim tym, którzy już mają swój udział w zakupie naczyń liturgicznych, szat i pozostałego wyposażenia. Jeśli ktoś chciałby jeszcze włączyć się w to dzieło prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub przekazanie ofiary na konto parafialne.

 

 

 1. Dzisiaj ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9:30 specjalne nabożeństwo.
 2. Jednocześnie dzisiaj swoje święto obchodzi Akcja Katolicka. Naszemu parafialnemu oddziałowi życzymy głębokiej wiary, rozwijania ducha służby oraz umiłowania Boga i Ojczyzny.
 3. Gościmy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy jak co roku zaproponują nam nabycie wydawanego przez nich kalendarza misyjnego. Nasze parafialne kalendarze będzie można nabyć od drugiej niedzieli Adwentu (5.12).
 4. Dzisiaj zgodnie z apelem księdza Arcybiskupa w całej Polsce, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Ofiary będziemy mogli złożyć przed kościołem u pań z Caritasu.
 5. Jak co roku w 3 niedzielę listopada obchodzimy ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II - Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.
 6. Zapraszamy do udziału w Narodowej Nowennie o pokój i poprawę sytuacji na granicy polsko- białoruskiej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Codziennie od 22 do 30 listopada o godz. 7:45 (z wyjątkiem ostatniego dnia – o 7:15, po roratach) będziemy modlić za polskie służby mundurowe i migrantów.
 7. Zbliżamy się do Adwentu i nowego roku liturgicznego, który przeżywać będziemy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Rok ten będzie ostatnim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.
 8. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. zwanych roratami od 29.11, które odprawiane będą dla dzieci i dorosłych:
  poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godzinie 18:00.
  • środa o godzinie 6:30, a po niej (jeśli nie zostaną wprowadzone obostrzenia) śniadanie dla dzieci w Domu Parafialnym.
  • sobotę o godz. 8:00.
   Rodziców prosimy by wspólnie z dziećmi przygotowali lampion, z którym będą mogły przyjść do kościoła. W czasie rorat dzieci będą otrzymywały elementy układanki „Droga do Betlejem”, a z przyniesionych serduszek z dobrymi uczynkami losować będziemy  figurki Matki Bożej.
 9. Począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu – za tydzień (28.11.) będziemy mogli nabyć w głównym wejściu Domu Parafialnego poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas (duża 18 zł i mała 8,50 zł) jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 10. Z sakramentu pokuty w dni powszednie możemy skorzystać pół godziny przed Mszą św. ranną lub wieczorną.
 11. Tydzień temu, w II niedzielę miesiąca, modliliśmy się za dobrodziejów i darczyńców. Zebrane ofiary w wysokości 4231,20 zł przeznaczone zostały na opłacenie rachunków za wykonane prace przy kaplicy pw. bł. Stefana Wyszyńskiego oraz za prace konserwatorskie wieży kościoła. Dziękujemy również tym, którzy przekazali ofiary na te cele poprzez konto parafialne (nr konta: 52 9072 0002 0700 0212 2000 0001, z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego i remonty”).
 12. W najbliższą sobotę (27.11) w godz. 9:00 -11:00 planujemy zorganizować wraz z Fundacją Tota Tua dla Rodziny warsztaty z wieńców adwentowych. Koszt 40 zł z materiałami bez świec (świece zakup indywidualny). Zapisy i informacje u P. Anny Siweckiej, prowadzącej zajęcia „Kredkami do nieba”.
 13. Zmarli nasi parafianie:
  + Andrzej Piotrowski ze Skórzewa z ul. Poznańskiej, jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu oraz
  + Edward Strażyński ze Skórzewa  z Ul. Kolejowej, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu
  + Jacek Koller ze Skórzewa  z ul. Poznańskiej, , jego pogrzeb odbył się także w sobotę na naszym cmentarzu
  + Aleksandra Kaczmarek ze Skórzewa  z ul. Kwiatowej, Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w środę o godz. 10:00, a pogrzeb na cmentarzu junikowskim o godz. 11:10
  + Józef  Kaliszuk ze Skórzewa  z ul. Rumiankowej, jego pogrzeb odbędzie się w piątek na naszym cmentarzu o godz. 10:00 różaniec, o 10:30 Msza Św. i po niej pochówek.
  Ich dusze polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 14. Z okazji obchodzonego w poniedziałek wspomnienia Św. Cecylii - Patronki muzyków i śpiewu kościelnego, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia organistom: Panu Hubertowi i Pani Paulinie, Chórowi Parafialnemu „Jutrzenka”, Scholi „Marco Angeli”, Chórkowi „Złoty Głosik”, osobom opiekującym się tymi zespołami śpiewaczymi. Życzymy, aby piękno wykonywanej przez nich muzyki zbliżało nas do Boga, przynosiło wiele radości i łączyło wspólnotę. Niech Duch Święty – Największy Artysta obficie obdarza swoim natchnieniem.

 

 

proboszcz Marek Niemir i ks. wikariusz Przemysław Sobol

 

 

 

Intencje mszalne: 15-21.11.2021r.

Poniedziałek 22.11.2021 Św. Cecylii
08:00
 1. + Maria Zwolska od córki Małgorzaty z rodziną
 2. + Aleksandra o łaskę Miłosierdzia Bożego i życie wieczne – od Wiesławy, Elżbiety i Marioli
18:00
 1. W int. Gabrieli i Macieja z ok. 35 rocz. ślubu z podz. i z prośbą o Boże błog.
 2. + Grzegorz Sylwestrzak od chrześniaczki z rodziną
Wtorek 23.11.2021
08:00
 1. + Marianna Majewska od syna Krzysztofa
 2. + Zofia Gryska od rodz. Podbielskich
18:00
 1. + Bronisław w 17 rocz. śm. i Krystyna Chęć, zmarli z rodz. i dusze w czyśćcu cierpiące
 2. + Andrzej Szymczak
Środa 24.11.2021 Św. Andrzeja Dung-Lac
08:00 + Henryk Matuszewski w 2 rocz. śmierci
10:00 Msza Św. pogrzebowa+ Aleksandra Kaczmarek
18:00
 1. NOWENNOWA ZA ZMARŁYCH
  + Andrzej Dera i zm. z rodz. Derów
  + Zdzisław Brzycki od Władysława Moskalik z rodz.
  + Longin Szymczak od siostry Doroty z rodz.
  + Jan Kowalczyk od córki Ewy i wnuczki
  + Barbara Szafran – od wnuków: Mateusza, Martyny i Weroniki z mamą
  + Renata Pokorska
  + Przemysław Kleszcz w 2 rocz. śm.
 2. + Anna
Czwartek 25.11.2021
08:00
 1. + Marianna Majewska od córki Danuty z rodz.
 2. + Zofia Gryska od rodz. Kasprów
18:00
 1. + Magdalena i zm. z rodz.
 2. + Katarzyna i Franciszek Ładniak
Piątek 26.11.2021
08:00
 1. + Karol Krzewina od rodz. Matuszczaków
 2. + Józef Olszewski od rodz. Paetzów
18:00
 1. + Bolesław Kaczmarek w 1 rocz. śm
 2. + Stanisława Roszyk od rodz. Wójcików
Sobota 27.11.2021
08:00
 1. + Zdzisław Brzycki od sąsiadów z ul. Kolejowej
 2. + Marianna Węcławek od sąsiadów z ulic: Łopianowej, Zielnej i Jaśminowej
18:00
 1. + Irena Maciejewska od wnuczki Magdaleny z rodz.
 2. + Zdzisława i Władysław Maszewscy od siostry Teresy z rodziną
Niedziela 28.11.2021 I Niedziela Adwentu
08:00 O nawrócenie osoby Panu Bogu wiadomej
09:30 + Stanisław Łojko w 1 rocz. śmierci
11:00 + Marianna i Stanisław Bartkowiak, Kazimiera i Edward Nowiccy, Wacław Matuszak i Filip Najderek
12:30 + Eugeniusz Konewka w 12 rocz. śm.
18:00 + Zenon Wachowiak i zm. z rodz.