25.07.2021, XVII Niedziela zwykła

1. Do 31.08, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. o godz. 8:00, 9:30 11:00 i 19:30 (zamiast 18:00). Nie będzie Mszy św. o godz. 12:30. W dni powszednie – Msze św. rano we wtorki i czwartki o godz. 8:00, a w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18:00.
  2. Dzisiaj kończymy Tydzień św. Krzysztofa, przeżywany pod hasłem: „w drogę do źródła życia”. Dzisiaj także święcenie pojazdów z okazji dnia Św. Krzysztofa wraz z modlitwą za kierowców, po każdej Mszy Św. Ofiary składane z okazji poświęcenia pojazdów są przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy – zbiórkę organizuje Miva Polska pod hasłem „Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”. Święcenie rozpoczynamy na ul. Batorowskiej od „Smakosza” poprzez parking z tyłu kościoła i powrót ul. Batorowską na parking przed domem parafialnym.
  3. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Niedziela 25 lipca br. jest obchodzona w naszej archidiecezji jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Polecamy naszym modlitwom wszystkich poszkodowanych. Ofiary na materialną pomoc dla powodzian, będziemy mogli złożyć w przyszłą niedzielę, 01.08, u Pań z Caritasu przed kościołem (zbiórka za tydzień ze względu na dzisiejszą pomoc dla polskich misjonarzy).
  4. W dniu 1 sierpnia (w przyszłą niedzielę) od godz. 12.00 i przez cały dzień 2 sierpnia (poniedziałek) z okazji wspomnienia NMP Królowej Aniołów można uzyskać tzw. Odpust Porcjunkuli (ustanowiony na podstawie objawienia, jakie otrzymał św. Franciszek z Asyżu). Każdy kto nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki: odmówi Modlitwę Pańską i wyznanie wiary, będzie w stanie łaski uświęcającej, bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i przyjmie Komunię św. wraz z modlitwą w intencjach papieskich, może uzyskać odpust zupełny.
  5. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
  6. Biblioteka parafialna w czasie wakacji we wtorki od 9:00 - 10:00
  7. Osoby, które się zgłosiły na pielgrzymkę parafialną prosimy o wpłatę w biurze parafialnym lub u ks. proboszcza oraz podanie danych z numerem pesel.. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.  Pielgrzymka w dniach 28-30.08.2021r -  Prudnik-Góra Świętej Anny-Piekary Śląskie- Częstochowa, koszt: 680zł (zawiera: 2 noclegi w hotelu w Katowicach, wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje), przewodnicy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd autokarem). Szczegółowy program na naszej stronie w zakładce: „Aktualności.
  8. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablotach parafialnych
  9. Zmarł nasz parafianin + Jan Ludosław Bzdęga z Wysogotowa z ul. Skórzewskiej. Jego pogrzeb odbędzie się na cmentarzu junikowskim we wtorek (27.07) o godz. 13:50. Jego duszę polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  10. Niech Bóg błogosławi wszystkim kierowcom i użytkownikom dróg, a udającym się na zasłużony odpoczynek urlopowy pozwoli nabrać sił do dalszych codziennych obowiązków.

proboszcz Marek Niemir i ks. wikariusz Przemysław Sobol

Intencje mszalne: 26.07-01.08.2021r.

Poniedziałek 26.07.2021 Św. Anny i Joachima
godz. 18:00 1. + Bogdan Robakowski w 7 rocz. śm. i zm. z rodz. Robakowskich i Błaszczyków
2. + Tadeusz Kruk od córki Małgorzaty z rodz.
3. + Czesław Tuliszka (29 greg.)
Wtorek 27.07.2021
godz. 08:00 1. + Cecylia, Stanisław, Zygmunt, Genowefa Waligóra oraz zm. z rodz. Ignaszaków
2. + Jadwiga Steuer od sąsiadów z ul. Poznańskiej
3. + Czesław Tuliszka (30 greg.)
Środa 28.07.2021
godz. 18:00 1. NOWENNOWA ZA ZMARŁYCH
    + Teresa Wyremblewska od proboszcza
    + Krzysztof Pozorski
    + Jolanta Ambrożak od Bożeny Woszak, rodziny Jędrzejczak i Piróg
    + Stanisława Roszyk od seniorów klubu „Promyk” z Dopiewa
    + Marek Sibilski w 2 rocz. śm.
    + Agnieszka Golikow
    + Stanisława, Józef Ławniczak i dusze w czyśćcu cierpiące
2. + Bożena Maciejewska w 8 rocz. śm.
3. + Maria Zbierska od dzieci z rodzinami
Czwartek 29.07.2021 Św. Marty
godz. 08:00 1. + Irena Juś od wnuka Gracjana z żoną i córką
2. + Stanisława Matysiak od wnuka Rafała z rodz.
3. + Olga Witoszyńska (1 greg.)
Piątek 30.07.2021
godz. 18:00 1. + Piotr Byttner od żony
2. + Tadeusz Kruk od szwagra Marka z rodziną
3. + Olga Witoszyńska (2 greg.)
Sobota 31.07.2021 Św. Ignacego z Loyoli
godz. 18:00 1. + Piotr Jaworski w 8 rocz śm. i zm. z rodz. Jaworskich
2. + Krystyna Skotarczyk od rodz. Spychałów i Jadwigi z rodz. z Szamotuł
3. + Olga Witoszyńska (3 greg.)
Niedziela 01.08.2021 XVIII Niedziela zwykła
godz. 08:00 + Mariusz Błaszczyk w 10 rocz. śm.
godz. 09:30 + W int. Janiny i Edwarda z ok. rocz. ur., z podz. za odebrane łaski, z prośbą o dar zdrowia i Boże błog.
godz. 11:00 1. W int. Marii z ok. 18 rocz. ur., z podz. za dar życia i z prośbą o dary Ducha Św. – int. od cioci Marzeny z Ewą
2. + Olga Witoszyńska (4 greg.)
godz. 19:30 Rez. p. V. Danielewska