Życzenia świąteczne

ŻYCZENIA DUSZPASTERZY

Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, życzymy zdrowia oraz pełnych rodzinnej miłości i pokoju serca Świąt Narodzenia Pańskiego. Prosimy, bądźcie prawdziwie dziećmi Bożymi, zaufajcie jeszcze raz Jezusowi, który do każdego z nas przyszedł w chłodzie betlejemskiej szopy, a teraz rodzi się wciąż na nowo w „Kruszynie Chleba” i naszych sercach. Niech wstawiennictwo Matki Bożej i świętych patronów pozwoli nam szczęśliwie przetrwać ten trudny okres bez jakiegokolwiek poranienia duszy.
Pozdrawiamy serdecznie chorych, starszych, samotnych, a także dzieci, młodzież i dorosłych.
Wszystkich Was polecamy Bożej Opatrzności, oczekując jak najszybszego wspólnego spotkania w świątyni wiernymi, zgodnie z hasłem roku liturgicznego „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

 

proboszcz Marek Niemir i ks. wikariusz Przemysław Sobol

oraz nasi seniorzy księża kanonicy Franciszek Ryba i Tomasz Kurkowiak

 

 

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO STANISŁAWA GĄDECKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2020 ROKU

 

Umiłowani Archidiecezjanie!

Boże Narodzenie jest wyjątkowym świętem życia i nadziei. Tajemnica, którą teraz przeżywamy, pomaga nam doświadczać bliskości Boga oraz otwierać się na drugiego człowieka. W tych szczególnych chwilach uświadamiamy sobie, że chociaż tak dużo nas różni i niełatwo ze wszystkimi żyć zawsze w pokoju i zgodzie, to jednak łączy nas o wiele więcej niż dzieli. Wszyscy jesteśmy bowiem ukochani przez Boga, który z miłości do

każdego z nas zechciał jako człowiek zamieszkać na ziemi. Bóg przyszedł tutaj, by przynieść pokój sercom targanym niepokojem. Zechciał oświecić zawiłe ludzkie drogi, na których panuje mrok. Postanowił podarować radość tym, których dotyka smutek. I chociaż nie wszyscy rozpoznali Boga leżącego w małym Dziecku na

sianie, to jednak On swoją miłością postanowił odwrócić bieg historii, myśląc o każdym ze swoich dzieci.

Drodzy Siostry i Bracia!

W czasie gdy świat walczy z pandemią, a nasze życie naznaczone jest rozmaitymi niepokojami, życzę Wam przede wszystkim zdrowia i zbawienia. Zdrowie jest potrzebne do dobrego spełniania codziennych obowiązków. Zbawienie jednakże jest o wiele cenniejsze. Dbałością o zdrowie możemy zapewnić sobie nawet sto lat życia na tym świecie, troską o zbawienie natomiast – całą nieprzemijającą wieczność. Życzę też nieustannego wzrostu w wierze. Człowiek wierzący widzi więcej, odkrywa głębszy sens tego, co go spotyka i mniej się zamartwia, ponieważ ufa Bogu, który potrafi pokonać to, co dla nas pozostaje stale nie do przezwyciężenia.

Życzę wreszcie wiele pochodzącej od Nowonarodzonego radości, obfitości duchowego światła i głębokiego pokoju serca.

Na nadchodzący Nowy Rok 2021 z serca Wam b ł o g o s ł a w i ę!

Zobacz również

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
17/04/2021

III NIEDZIELA WIELKANOCY

Czytaj więcej...

LITURGIA DOMOWA

LITURGIA DOMOWA
01/04/2021

śniadanie wielkanocne

Czytaj więcej...