Sytuacja w Republice Środkowoafrykańskiej

Sytuacja w Republice Środkowoafrykańskiej pogarsza się. To średniej wielkości państwo położone w centralnej części kontynentu afrykańskiego, nazywane często „sercem Afryki”. Podczas spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ 23 sierpnia 2017 roku przewodniczący Biura Pomocy Humanitarnej ONZ ostrzegł, że w tym kraju są widoczne oznaki ludobójstwa oraz obecności samych rebeliantów, którzy z pobudek religijnych i etnicznych dokonują ataków. Tysiące ludzi nadal ucieka, a w kraju zaczyna brakować żywności. Destabilizacja polityczna wciąż ogarnia i pogłębia w nędzy cały kraj. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację w tym kraju Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje już po raz XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień przypada 8 listopada. W każdej polskiej parafii usłyszymy o dramatycznej sytuacji panującej w Republice Środkowoafrykańskiej, by przyjść z konkretnym wsparciem dla naszych chrześcijańskich sióstr i braci.

Film „Kiedy zemsta staje się prawem”
Film przedstawia obecną sytuację Republiki Środkowej Afryki, której został poświęcony XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z jakimi problemami przychodzi dziś mierzyć się tamtejszym mieszkańcom? Życie w zatroskaniu, strach, obawa przed utratą dachu nad głową i wiele innych problemów dotyka dziś RŚA.

CHCESZ POMÓC?
Wyślij SMS o treści RATUJE pod nr 72405. Koszt 2,46 zł z VAT
Wpłata na konto:
PKO BP   87 1020 1068 0000 1402 0096 8990

Zobacz również

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
16/01/2021

II Niedziela zwykła

Czytaj więcej...

Jasełka "Dzisiaj w Betlejem"

Jasełka "Dzisiaj w Betlejem"
27/12/2020

W wykonaniu uczniów klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Czytaj więcej...