Ogłoszenia parafialne

31.07.2022 – XVIII Niedziela Zwykła

 1. W sobotę 30 lipca w kościele o godz. 18:00 parafia Św. Marcina i Wincentego M., a w niedzielę 31 lipca o w kaplicy o godz. 12:00 parafia Bł. Stefana Wyszyńskiego, uroczystymi Eucharystiami żegna po 10 latach posługi duszpasterskiej swojego proboszcza ks. Marka Niemira. Wspólnym darem modlitwy wyrażamy wdzięczność za wszystkie dobre dzieła duchowe i materialne zrealizowane wspólnie przez wiernych, grupy duszpasterskie i ks. proboszcza.
 2. Skromnym wyrazem podziękowania wobec wszystkich, którym ks. Marek winien wdzięczność jest pamiątkowy obrazek ze św. Michałem Archaniołem, patronem parafii w Wytomyślu, którą obejmuje jako proboszcz z dniem 01 sierpnia 2022. Obrazek możemy otrzymać po mszach świętych przed świątyniami.
  Zachowajmy w życzliwej pamięci sprawowanie sakramentów świętych, przeżyte uroczystości, zrealizowane inwestycje, a wykonane z oddaniem i wielkim poświęceniem. Wszystkie zaległe zobowiązania finansowe obu parafii, zostały uregulowane, dzięki ofiarności parafian i pomocy archidiecezji. Do sfinalizowania jeszcze w tym roku pozostała jedynie stolarka drzwiowa kościoła, na którą została w połowie przyznana dotacja z naszej gminy.
  W siedmiowiekowej historii naszej parafii rozpoczyna się odtąd nowy rozdział pod szczególnym patronatem naszej Matki i Królowej z Jasnej Góry, który będzie zapisywany przez Jej umiłowanych synów z Zakonu Świętego Pawła I Pustelnika czyli Ojców Paulinów.
 3. Z dniem 01 sierpnia 2022 na mocy porozumienia ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i Generała O. Arnolda Chrapkowskiego dla obu parafii w Skórzewie proboszczem i przełożonym klasztoru będzie O. Dariusz Laskowski (dotychczasowy proboszcz w Świdnicy, pochodzący z Warszawy), wikariuszem O. Przemysław Sobczak (z Leśnej Podlaskiej, a pochodzący z Torunia) oraz O. Ignacy Stankiewicz (który przez 30 lat był misjonarzem w RPA – Afrykańskiej Częstochowie).
  Uroczyste wprowadzenie do parafii odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia w kościele podczas mszy św. o godz. 11:00 z udziałem J.E. Ks. biskupa Grzegorza Balcerka oraz Ojca Gen. Arnolda Chrapkowskiego z Jasnej Góry.
  Uroczystość transmitowana będzie także przed radio „Jasna Góra”. Zachęcamy do udziału w uroczystości.
 4. Przypominamy, że w okresie letnim do 31.08, obowiązuje wakacyjny porządek mszy św.:
  • w niedziele w kościele msze św. o godz. 8:00, 9:30 11:00 i 19:30 (zamiast 18:00).
   Nie ma mszy św. o godz. 12:30
  • w dni powszednie w kościele – msze św. rano we wtorki i czwartki o godz. 8:00, a w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18:00
  • w kaplicy bez zmian – w czwartek o 17:30, a w niedzielę o 10:30 i 12:00.
 5. Biuro parafialne w tym tygodniu ze względu na przekazanie parafii nie będzie czynne jedynie w poniedziałek.
 6. W poniedziałek od godz. 12.00 i we wtorek przez cały dzień z okazji wspomnienia NMP Królowej Aniołów można uzyskać tzw. Odpust Porcjunkuli (ustanowiony na podstawie objawienia, jakie otrzymał św. Franciszek z Asyżu). Każdy kto nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki: odmówi Modlitwę Pańską i wyznanie wiary, będzie w stanie łaski uświęcającej, bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i przyjmie Komunię św. wraz z modlitwą w intencjach papieskich, może uzyskać odpust zupełny.
 7. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • W I środę zapraszamy Żywy Różaniec i Rodziców modlących się na różańcu za dzieci na Mszę św. nowennową. Po niej wymiana tajemnic.
  • W I czwartek miesiąca – „godzina święta” i modlitwa o powołania, w łączności z Mszą św. o godz. 8:00.
  • W I piątek miesiąca – Msza św. wynagradzająca i nabożeństwo do NSPJ o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 19:30.
   Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku:
   w piątek od 16.00 do 18.00 (co 10 min. Komunia św.). oraz od 18:30 do 19:30 (podczas adoracji).
  • W I sobotę miesiąca – o 7:30 różaniec, od 7:30 do 8:00 okazja do spowiedzi św., o godz. 8:00 Msza św. wynagradzająca Niep. Sercu Maryi, nabożeństwo i rozważanie pierwszo-sobotnie.
 8. Rozpoczynając miesiąc sierpień zachęcamy, jak co roku do abstynencji i wstrzemięźliwości w spożywaniu napojów alkoholowych. Szczególnie zwróćmy uwagę aby podczas wakacji dorośli dali dobry przykład dzieciom i młodzieży. Przypominamy, że w naszym domu parafialnym, co środę o godz. 18:00 spotyka się grupa AA Epifania, która zawsze jest otwarta na przybycie nowych osób, pragnących zerwać z nałogiem lub umocnić się w trzeźwości i abstynencji.
 9. Za tydzień, tradycyjnie w II niedzielę miesiąca, modlić się będziemy za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów, którzy modlitwą, pracą i ofiarą wspierają każde dobre dzieło duchowe i materialne w naszej parafii. Ofiary na te cele można przekazać również na konto parafialne, którego numer nie ulega zmianie.
 10. Biblioteka parafialna w czasie wakacji czynna tylko we wtorki od 9:00 - 10:00.
 11. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablotach parafialnych.
 12. Zmarła nasza parafianka + Genowefa Gajewska z Dąbrowy ul. Szkolnej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek na naszym cmentarzu o godzinie 11:00 msza św. a po niej pochówek. Jej duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
 13. Na dalsze dni i lata życia oraz wypełnienie zgodnego z wolą Bożą naszego powołania niech nam Pan Błogosławi, a Matka Boża otacza swoją opieką.

 

proboszcz Marek Niemir

 

INTENCJE MSZALNE KOŚCIÓŁ: 01 – 07.08.2022 r.

Poniedziałek 01.08.2022Św. Alfonsa Marii Liguoriego
18:00
 1. W int. wszystkich ludzi świata z prośbą o uwielbienie i uczczenie w ich sercach Ducha Św. (wotywna)
 2. + Wanda Paczkowska od bratanicy Agaty z mężem
 3. + Helena Dobrowolska od pracowników LA MEDICA
Wtorek 02.08.2022
08:00
 1. + Mirosław Nowicki od matki
 2. + Dusze w czyśćcu cierpiące
Środa 03.08.2022
18:00
 1. NOWENNOWA ZA ŻYWYCH
  * W int. Reginy z ok. 84 rocz. ur. oraz Krzysztofa z ok. 59 rocz. ur. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalsze Boże błog.
  * W int. Adama, Joanny, Wojtka, Ewy z prośbą o dar głębokiej wiary i dary Ducha Św.
 2. + Tadeusz Ładniak od syna Arkadiusza z rodziną
 3. + Helena Dobrowolska od Lucyny i Wojciecha Ratajczaków z dziećmi
Czwartek 04.08.2022Św. Jana Marii Vianneya
08:00
 1. W int. kapłanów naszej parafii oraz w int. ks. Proboszcza Marka, z prośbą o światło, moc Ducha Św., opiekę MB, dar zdrowia i wszelkie potrzebne łaski
 2. + Stanisław Steinke od rodz. Matuszczaków
Piątek 05.08.2022
18:00
 1. + Alicja Ptaszyńska od rodz. Ptaszyńskich i Szymańskich
 2. + Anna Koloch od rodziny Gajewskich
Sobota 06.08.2022Przemienienie Pańskie
08:00W int. Róży Różańcowej z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę MB dla żyjących, a dla zmarłych członkiń o dar nieba
15:00Msza ślubna: Joanna Sielska i Tomasz Boborowicz
16:30Msza ślubna: Kornelia Geska i Karol Waszkowiak
18:00+ Krystyna Korytowska od Karoliny i Wojciecha Przewoźnych
Niedziela 07.08.2022XIX Niedziela zwykła
08:00+ Władysław w 27 rocz. śm., Marianna, Ludwik Dajerling, Barbara Cołta i zm. z rodz.
09:30Do Boga Ojca o głęboką wiarę i zdrowie w rodzinie
11:00
 1. O błogosławieństwo Boże i opiekę MB Jasnogórskiej dla Ojców Paulinów rozpoczynających posługę duszpasterską w parafiach Św. Marcina i Wincentego M. oraz Bł. Stefana Wyszyńskiego
 2. W int. parafian
 3. . + Kinga Domagalska od rodziców
19:30W int. Reginy z ok. 84 rocz. chrztu św. z podz. za otrzymany dar wiary i z prośbą o umocnienie w łasce Bożej

INTENCJE MSZALNE KAPLICA: 01 – 07.08.2022 r.

Czwartek 04.08.2022Św. Jana Marii Vianneya
17:30+ Genowefa Gajewska od męża
Niedziela 07.08.2022XIX Niedziela zwykła
10:30+ Anna Marczewska od rodz. Poznańskich
12:00+ Władysława (ona) Urbaniak w rocz. śm.

Zobacz również

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
13/08/2022

14.08.2022 - XX niedziela zwykła

Czytaj więcej...

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
07/08/2022

XIX niedziela zwykła

Czytaj więcej...