Ogloszenia parafialne

08.11.2020 r. XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W związku z wprowadzonymi od 7.11 nowymi zasadami bezpieczeństwa w naszym kościele może uczestniczyć w liturgii jednocześnie 38 osób. Zgodnie rozporządzeniem Ministra Zdrowia i zasadami funkcjonowania w strefie czerwonej podczas pandemii przypominamy wszystkim wiernym o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa (maseczka lub przyłbica), dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu w trakcie wszystkich nabożeństw religijnych, a także podczas przystępowania do spowiedzi świętej. Wyjątkiem są kapłani przy sprawowaniu obrzędów oraz lektor i psalmista w momentach czytania lub śpiewu. Podczas rozdawania Komunii świętej kapłani i szafarze noszą przyłbice lub maseczki. Przyjmując Komunię Św. na rękę pamiętajmy o obowiązku spożycia Ciała Pańskiego wobec kapłana lub szafarza. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Prosimy również by nie tłoczyć przy podchodzeniu do ołtarza. Pamiętajmy też o tym, że naszej wspólnocie służą posługą kapłani seniorzy, przestrzeganie zaleceń sanitarnych związane jest również z troską o ich zdrowie i bezpieczeństwo.
 2. Transmisje Mszy Św. na żywo z naszego kościoła w niedziele o godz. 9:30 i 11:00 oraz w dni powszednie Msza Św. wieczorna poprzez naszą stronę internetową: parafiaskorzewo.pl . Dodatkowo będzie transmitowana również suma odpustowa w dniu 11.11 o godz. 12:30.
 3. Dzisiaj już po raz dwunasty, przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczny pod hasłem „Przywrócić nadzieję”, poświęcony jest Republice Środkowoafrykańskiej, krajowi, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu. Wojna, zniszczenia, śmierć i prześladowania są codziennością tysięcy chrześcijan żyjących w tym kraju.
 4. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, modlimy się za dobrodziejów i darczyńców, którzy modlitwą, pracą i ofiarą wspierają naszą wspólnotę. Dziękujemy tym, którzy złożyli swój dar na renowację obrazu z ołtarza głównego. Obraz w sobotę powrócił na swoje miejsce. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel także poprzez konto parafialne (nr konta: 52 9072 0002 0700 0212 2000 0001, z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego i remonty”). Do uregulowania całości wydatków na renowację pozostało 5 000 zł.  Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich, przekazujących również daninę diecezjalną.
 5. Także dzisiaj o godz. 9:00 ostatnia modlitwa różańcowa „Do Granic Nieba”. Dziękujemy tym parafianom, którzy w to piękne dzieło się włączyli.  
 6. W środę 11.11 przeżywać będziemy nasz Parafialny Odpust Ku Czci Św. Marcina (w 1703 rocznicę urodzin) oraz 102 rocz. odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mimo ograniczeń liczbowych w dzień odpustowy zapraszamy na Msze św. według niedzielnego porządku. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:30. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi Marek Grzelczak – dominikanin  z Jarosławia, będący asystentem kościelnym Stowarzyszenia Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”. Pod zwykłymi warunkami będziemy mogli  uzyskać odpust zupełny – również na sposób duchowy poprzez uczestnictwo w transmisji. Na zakończenie Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Św. Marcina i błogosławieństwo na cztery strony świata w bramie kościoła. Z powodu bezpieczeństwa sanitarnego nie odbędzie się procesja wokół kościoła. Z racji święta Niepodległości, nie mogąc uczestniczyć w tradycyjnych uroczystościach, udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Z okazji tego dnia Papież Franciszek wystosował specjalne orędzie.
 8. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego dla tych, którzy w czyścu oczekują pełni zbawienia do 30.11. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się tam w intencji zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie także zwyczajnych warunków czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Osoby korzystające z dyspensy uczestnictwa we Mszy Św. mogą odpust ofiarować na sposób duchowy.
 9. Piękną i chwalebną tradycją Kościoła jest modlitwa za zmarłych w miesiącu listopadzie. Nie mając w tym roku możliwości nawiedzenia wszystkich grobów bliskich pamiętajmy o darze modlitwy (Msza Św., odpust i wymienianki). Wymienianki roczne (12 Mszy Św. w III środę miesiąca) z podaniem imienia i nazwiska zmarłego nadal możemy składać w biurze lub przesłać mailowo, a ofiarę (30 zł od imienia) przekazać poprzez konto parafialne. Dziękujemy za włączenie się w modlitwę z wymieniankami jednorazowymi.
 10. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Św. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo kapłanów i wiernych (ze względu na większą ilość osób w kościele) starajmy się nie korzystać z sakramentu pokuty w niedziele.
 11. Biuro parafialne pozostaje czynne w ustalonych godzinach. Przychodząc do biura pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa. W poczekalni przypominamy o konieczności zachowania dystansu min. 1,5m. Sprawy, które nie wymagają osobistego przybycia do biura najlepiej załatwiać telefonicznie w godzinach pracy biura.
 12. Do odwołania zawieszone są wszelkie spotkania, odbywające się w domu parafialnym. Nie będzie również w tym roku zorganizowany Korowód Świętych.
 13. Bibliotek parafialna ze względu na zamknięcie placówek oświatowo-kulturalnych również zostaje zamknięta do odwołania.
 14. Przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych na rok 2021. Istnieje możliwość również zamawiania Mszy Św. gregoriańskich (30 intencji za jedną duszę).
 15. Zmarli nasi parafianie: + Elżbieta Kierończyk ze Skórzewa z ul. Trzmiela, jej pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu, + Eugeniusz Ciuśniak z Wysogotowa z ul . Wierzbowej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu, + Stanisław Józefczyk ze Skórzewa ul. Kolejowej, jego pogrzeb odbył się także w piątek na naszym cmentarzu, + Stefania Kaliszan ze Skórzewa ul. Skórzewskiej, jej pogrzeb odbył się również w piątek na naszym cmentarzu, + Walentyna Kaczmarek z Wysogotowa z Ul. Wierzbowej, jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu, + Maria Płończak,  ze Skórzewa ul. Jaworowej, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:10 na cmentarzu junikowskim, + Zbigniew Górka ze Skórzewa ul. Poznańskiej, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na naszym cmentarzu o godz. 10:30 różaniec, o g. 11:00 Msza Św. i pochówek. Ich dusze polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim parafianom, szczególnie dotkniętym chorobą i cierpieniem oraz pozostającym w izolacji życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i swoich obowiązków, a rodziców prosimy o przekazanie dzieciom słów pamięci i pozdrowień od duszpasterzy.

proboszcz Marek Niemir i ks. wikariusz Przemysław Sobol 

 

DEKRET Stanisława Gądeckiego, Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego o dyspensie w związku z  obostrzeniami sanitarnymi:

W związku z obostrzeniami sanitarnymi podczas zgromadzeń religijnych udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej do czasu zniesienia ograniczeń. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęcam także, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo z liturgiczną wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Intencje mszalne: 09-15.11.2020 r.

Poniedziałek 09.11.2020 Rocznica Poświęcenia Bazyli Laterańskiej
godz. 08:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące
godz. 18:00 1. + Anna w 3 rocz. śm. i Mieczysław w 34 rocz. śm. Huchwajda oraz zm. z rodz.
2. + Stanisław Sikora od Krzysztofa Cwynar
3. + Anna i Wojciech Wojtkowiak
Wtorek 10.11.2020 Św. Leona Wielkiego
godz. 08:00 1. + Anna, Antoni i Alojzy Kusz w kolejną rocz. śm.
2. + Władysław Joksz od Violetty i Konrada z dziećmi
godz. 18:00 1. + Andrzej, Władysława, Andrzej, Krystyna Jędrzejczak
2. + Mirosław Tadyszak od żony i dzieci
Środa 11.11.2020 ODPUST PARFIALNY Św. Marcina z Tours/ Święto Niepodległości
godz. 08:00 Z prośbą o dar nawrócenia i w intencjach Bogu wiadomych
godz. 09:30 + Helena Żytkowiak oraz zm. z rodz. Rochowiaków, Rutów i Stanisławskich oraz
+ Ewa Przydanek i Roman Skrzydlewski
godz. 11:00 1. + Maciej Lisiak, Pelagia i Marcin Przyniczka, Marian Urbaniak, Ireneusz Stroiński
2. + Zbigniew Grzegorzewski od małżonki
godz. 12:30 Suma odpustowa – w intencji parafian
godz. 18:00 + Renata Pokorska
Czwartek 12.11.2020 Św. Jozafata
godz. 08:00 1. Za skazanych, przebywających w Zakładach Karnych w Koziegłowach, Szamotułach i Złotowie – o znalezienie motywacji do zmiany dotychczasowego życia
2. + Marianna Majewska od sąsiadów z ul. Działkowej
godz. 18:00 1. + Władysław w 38 rocz. śm. i Leokadia Ptak oraz zm. z rodz. i dusze w czyśćcu cierpiące
2. W int. Domowego Kościoła
Piątek 13.11.2020 Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
godz. 08:00 1. + Elżbieta Bobowska od Nadzwyczajnych Szafarzy
2. + Patrycja May od rodziców Magdaleny i Roberta
godz. 18:00 1. Helena w 18 rocz. śmierci oraz zm. z rodz. Rutów, Kiełbasińskich i Daroszewskich
2. W int. Darii z ok. 22 rocz. ur. z podz. za otrzymane dary i z prośbą o Boże błog.
Sobota 14.11.2020
godz. 08:00 1. + Maria Płończak z ok. pogrzebu
2. + Jerzy Szulc w 7 rocz. śm.
godz. 18:00 1. + Elżbieta Czarnecka w 1 rocz. śm.
2. + Aleksandra Szymanowska od rodz. Grobelnych z Chrzana
Niedziela 15.11.2020 XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – Światowy Dzień Ubogich
godz. 08:00 + Teresa, Zenon, Krystyna Samulscy
godz. 09:30 W int. Doroty w 21 rocz. ur. o potrzebne łaski i Boże błog. dla jej wzrostu duchowego i intelektualnego
godz. 11:00 + Marianna Bartkowiak od córki Małgorzaty z mężem i Marysią
godz. 12:30 + Ryszard Krzeszowiec i zm. z rodz. Uchmanów i Krzeszowców
godz. 18:00 Rez. P. Promiński

Zobacz również

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
16/01/2021

II Niedziela zwykła

Czytaj więcej...

Jasełka "Dzisiaj w Betlejem"

Jasełka "Dzisiaj w Betlejem"
27/12/2020

W wykonaniu uczniów klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Czytaj więcej...