NOWA PARAFIA W SKÓRZEWIE

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki na większą chwałę Boga Wszechmogącego i dla duchowego dobra powierzonych mu Archidiecezjan oraz na mocy Kanonu 515 Kodeksu Prawa Kanonicznego z dniem 28 listopada erygował w Skórzewie parafię pw. Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, należącą  do dekanatu komornickiego.

 Do nowo utworzonej parafii od tego dnia należą mieszkańcy:

  • Skórzewa z ulic: Dobrej, Grafitowej, Koleżeńskiej,  Ks. Kozierowskiego, Miłej, Otwartej, Promiennej, Serdecznej, Szczerej, Szczęśliwej, Uroczej i Życzliwej
  • Dąbrowy: wszystkie ulice
  • Wysogotowa z ulic: Leśnej numery nieparzyste do 101 i Pszenna
  • Zakrzewa z ulic: Granicznej numery parzyste, Gryczana, Kochanowskiego, Orkiszowa, Owsiana, Przylesie i Żytnia

Liczba wiernych należących, do parafii zapewni jej wystarczalność pod względem gospodarczym.
Do czasu powstania właściwej świątyni parafialnej nowa parafia korzystać będzie przejściowo z tymczasowej własnej kaplicy pw. Bł. Stefana Wyszyńskiego, przy ul. Ks. Kozierowskiego 19, którą Ksiądz Arcybiskup uroczyście pobłogosławił (zgodnie z obowiązującymi wymogami prawa kanonicznego i przepisami liturgicznymi – Kan. 1229 KPK) w dniu 7 listopada 2021 r.

Święto patronalne (Odpust) parafia obchodzić będzie w dniu liturgicznego wspomnienia Bł. Stefana Wyszyńskiego, tj. 28 maja.

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w parafii każdego roku w dn. 12 września, tj. w rocznicę beatyfikacji.

Pierwszym zadaniem Ks. Proboszcza i całej wspólnoty będzie zorganizowanie życia parafialnego  z różnymi jej formami. W dziedzinie inwestycji pilna sprawą będzie budowa kościoła do normalnego funkcjonowania parafii.

Nowej parafii Ks. Arcybiskup życzy, by pomyślnie rozwijała się pod opieką jej patrona – błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

Msze Św. w niedziele odprawiane będą od 25 grudnia 2021 – o godz. 10:30 i 12:00. Ale zapraszamy już na Pasterkę 24 grudnia o godz. 21:00. 

 

Kierując się dobrem dusz oraz pożytkiem Kościoła z dniem 28 listopada 2021 r. (wraz z powstaniem nowej parafii Ks. Arcybiskup mianował księdza Marka Niemira proboszczem nowej parafii, jednocześnie udzielając błogosławieństwa w kapłańskiej posłudze na dodatkowej placówce. W rozumieniu powyższych decyzji proboszczem obu parafii w Skórzewie jest ks. Marek Niemir.

Wszystkie sprawy duszpasterskie i administracyjne możemy załatwiać w biurze parafialnym, przy ul. Poznańskiej 66, które czynne będzie w dotychczasowych godzinach, z tym samym numerem telefonu.

Z wielką radością serca zawiadamiamy już dzisiaj, że we wtorek, 4 stycznia 2022 w kaplicy nowej parafii nastąpi Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.

 

Zobacz również

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
16/01/2022

II niedziela zwykła

Czytaj więcej...

Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej - 04.01.2022

Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej - 04.01.2022
09/01/2022

W parafii pw. Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie

Czytaj więcej...

Z Maryją w nowe czasy

Z Maryją w nowe czasy
29/12/2021

Przygotowanie i uroczystość peregrynacji Matki Bożej w ikonie Jasnogórskiej w parafii pw. Błogosławi...

Czytaj więcej...