8 Grudnia 2019, II Niedziela Adwentu

II NIEDZIELA ADWENTU 08.12.2019 r.

1. Parafia nasza w dzisiejszą niedzielę i poniedziałek przeżywa Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Św., na które zapraszamy:
  • Godz. 8:00 parafian ze Skórzewa i Wysogotowa,
  • Godz. 9:30 rodziny, goszczące małą Ikonę w swoich domach,
  • Godz. 11:00 dzieci szkolne z rodzicami (klasy II-VI) – poświęcenie medalików dzieci kl. III,
  • Godz. 12:30 rodziców ze swoimi maluchami, przedszkolakami, dziećmi kl. I oraz rodziców oczekujących narodzin dziecka (z błogosławieństwem),
  • Godz. 18:00 parafian z Dąbrowy, Os. Przyjaznego i Ul. Grafitowej.

Oprócz udziału we Mszy Św. możemy skorzystać z: Modlitwy Różańcowej o 7:30 (część radosna), 9:00 (część światła) i 17:30 (część chwalebna), a o 15:00, w czasie modlitwy za zmarłych, w Godzinie Miłosierdzia, część bolesna. O 12:00 modlić się będziemy, z racji Godziny Łaski, nie tylko przed wizerunkiem Maryi, ale przede wszystkim przed Najświętszym Sakramentem.

Przybądźmy też licznie o godz. 21:00 na Apel Jasnogórski ze świecami, po którym nasza Schola Marco Angeli wykona Akatyst - hymn ku czci Bogurodzicy.

Serdecznie zapraszamy również do modlitwy w ramach nocnego czuwania – plan udostępniliśmy w folderach i jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablotach.

1. Jutro, w poniedziałek, nasze spotkania z Matką Bożą rozpoczniemy o godz. 6:00 od śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Msze Św. w tym dniu:
    • Godz. 6:30 dla udających się do szkół i pracy
    • Godz. 9:00 dla chorych i starszych z sakramentem namaszczenia
    • Godz. 16:00 w intencji parafii i składających dziękczynienie za Nawiedzenie z Aktem Zawierzenia Parafii i poświęceniem dewocjonaliów.
      W godzinach przed i południowych swoje czuwanie będą miały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.
      W drodze do Dąbrówki samochód-kaplica zatrzyma się na wysokości ulicy Grafitowej na krótką modlitwę w miejscu przyszłego, nowego kościoła.

1. W głównym wejściu Domu Parafialnego możemy nabyć poświęcone opłatki wigilijne  i świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. (duża świeca 13 zł, mała świeca 7 zł). Przy okazji nabycia opłatków możemy składać także nasz dar charytatywny. Wzorem roku ubiegłego przeznaczony on będzie  na jadłodajnie dla ubogich i bezdomnych prowadzoną przez Siostry Albertynki w Poznaniu przy ul. Ściegiennego. Siostry proszą o dar trwałych produktów żywnościowych oraz o środki chemiczne. Zbiórkę organizuje nasz Parafialny Zespół Caritas.

1. Jeśli ktoś zamiast produktów chciałby złożyć ofiarę na pomoc ubogim, abyśmy sami zakupili potrzebne produkty to na ten cel ustawiona jest skarbona Caritas na Ołtarzu NSPJ.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach Św. roratnich, które odprawiane będą dla dzieci i dorosłych, ze względu na Nawiedzenie Matki Bożej: we wtorek, czwartek, piątek o godzinie 17:00, a w środę o godzinie 6:30, a po niej śniadanie dla dzieci w Domu Parafialnym.

1. Spotkania dla młodzieży z klas 8 przed bierzmowaniem z animatorami w domu parafialnym:

- dziewczyny z klasy VIII A z SP nr 2 i z klasy VIII A z Dąbrowy w środę o 19:00, dziewczyny ze szkół spoza parafii w czwartek 19:45, chłopacy z klas VIII B i VIII C SP nr 2 we wtorek o 19:00, chłopacy z klasy VIII A z Dąbrowy w środęo 18:00, chłopacy z klasy VIIIA SP nr 2 oraz ze szkół spoza parafii w poniedziałek o 19:00.

Gdyby komuś nie odpowiadał termin po uzgodnieniu może przyjść na spotkanie z inną grupą.

1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne tylko w poniedziałek (z racji Nawiedzenia). A w czwartek z racji kapłańskiego dnia skupienia będzie czynne od 9 do 9:30.

1. Zapraszamy wraz z organizatorami na Charytatywny Kiermasz ŚwiątecznyNadzieja dla Andrzeja”, którego beneficjentem będzie 15 letni Andrzej, chorujący na adrenoleukodystrofię (szczegóły na plakacie). Kiermasz odbędzie się 14 grudnia, od godziny 16:00 w Szkole Podstawowej  nr 2 w Skórzewie.

1. W przyszłą niedzielę 15. grudnia o godz. 15:00 w kinie przy ul. Bułgarskiej zarezerwowano dla naszej parafii salę na projekcję filmu „Nieplanowane” o przemianie w myśleniu na temat szacunku do życia nienarodznonych. W zakrystii lub biurze parafialnym można rezerwować bilety (17 zł - normalny, 15 zł - ulgowy).

1.   Msza św. i Wigilijne spotkanie przy stole dla seniorów (wszystkich osób starszych, chorych i samotnych) w naszej parafii odbędzie się w sobotę 14.12, o godz. 11:00 Msza Św., a po niej zapraszamy do domu parafialnego.

1. Zmarła nasza parafianka: + Aleksandra Dzięcioł z ul. Pięknej w Wysogotowie, Jej pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu. Wieczny odpoczynek…