20 Października 2019, Niedziela Misyjna

NIEDZIELA MISYJNA 20.10.2019 r.

1. W nadzwyczajnym miesiącu misyjnym przeżywamy dzisiaj Światową Niedzielę Misyjną. Z tej okazji gościmy w naszej parafii Ojca Czesława Oblata Maryi Niepokalanej. Razem z nami modli się w intencji misji, głosi słowo Boże, a po Mszach Świętych rozprowadza kalendarze misyjne.

1. W minioną niedzielę na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 730,10 z
  2. ł. W imieniu podopiecznych fundacji – stypendystów dziękujemy! Dziękujemy także Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za rozprowadzanie kremówek.

1. Za tydzień wspominać będziemy w osobnej uroczystości liturgicznej 66. rocznicę poświecenia naszego kościoła. Modlić się będziemy za zmarłych duszpasterzy, wiernych i dobrodziejów, za których o godz. 9:30 będzie odprawiona Msza św.

1. W środę 23.10 w łączności z Mszą św. wieczorną nabożeństwo do św. o. Pio.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, podczas których przygotowujemy się do nawiedzenia Matki Bożej oraz modlimy za misjonarzy:

- od poniedziałku do piątku o 17:15 z udziałem dzieci (dla nich specjalny „Paszport do nieba”), dzieci komunijne niech potraktują swój udział jako przygotowanie do przyjęcia sakramentów,

- w sobotę o 8:30, a w niedzielę o 9:00 i dodatkowo w piątek o 20:30.

1. W czwartek 24.10 modlitwę różańcową w int. misji poprowadzi wspólnota żywego różańca.

1. Zapraszamy zainteresowanych wspólnym rozważaniem Pisma Świętego na spotkanie kręgu biblijnego w środę o godz. 19:30 (Dom Parafialny).

1. Dzieci przedszkolne i z klas I-III zapraszamy na spotkania inspirowane niedzielną ewangelią „Kredkami do nieba” w każdy czwartek o godz. 17:30 w Domu Parafialnym. Zapraszamy nowe dzieci. Można przyjść z rodzicem.

1. W czwartek o 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie biblijno-dyskusyjne dla młodych ludzi chcących formować się duchowo po bierzmowaniu.

1. Złoty Głosik zaprasza na próbę w piątek o 17:00.

1. Zachęcamy do ofiarowania w listopadzie modlitwy różańcowej z wymieniankami za naszych bliskich zmarłych. Kartki na wymienianki jednorazowe są wyłożone w kościele przy gazetach i na stolikach przy wejściu głównym. Wypełnione czytelnym pismem wraz z ofiarą składamy do skarbony umieszczonej na ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa lub do skarbony za ławkami.

1. Różaniec z wymieniankami rozpoczniemy odmawiać od poniedziałku 4 XI o 17:30
    (przed każdą Mszą św. wieczorną), z wyjątkiem niedzieli (różaniec o godz. 9:00 bez wymienianek, ale za wszystkich zmarłych).

1. Podobnie, jak w latach ubiegłych pragniemy kontynuować tradycję modlitwy
    za zmarłych poprzez wymienianki roczne w III środy miesiąca Msza święta o godz. 18:00 zostanie ofiarowana za zmarłych podanych z imienia i nazwiska. Zapisy na wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym.

1. Podobnie jak w minionych latach, gorąco zachęcamy do udziału w Korowodzie Świętych, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w środę 30 października po wieczornej Mszy świętej, a więc koło godz. 18:45. Korowód Świętych jest wyrazem naszej chrześcijańskiej wiary w życie wieczne i promowaniem naśladowania ludzi, którzy żyli pięknie (w przeciwieństwie do pogańskiego zwyczaju halloween, który prezentuje zabawowe podejście do tematu śmierci i wiąże się z upodabnianiem się dzieci do postaci brzydkich, strasznych, gotowych krzywdzić, potwornych, demonicznych).

1. Uwaga Konkurs plastyczny dla dzieci z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych. Należy namalować lub narysować obrazek pod tytułem „Mój ulubiony Święty”/ „Moja ulubiona Święta” i przynieść w tygodniu na różaniec lub najpóźniej w przyszłą niedzielę. Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody w środę podczas Korowodu Świętych.

1. Zmarli nasi parafianie: + Zygmunt Sałaciński, ze Skórzewa z ul. Polnej, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Jego Duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…