16 Czerwca 2019, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16.06.2019 r.)

Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. W czwartek 20 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
    czyli Boże Ciało.
  • Msze święte: o godz. 08:00, przed procesją o 10:00 (bez kazania) i po procesji
    ok. 12:00 (bez kazania) oraz o 18:00.
  • Procesja Eucharystyczna o godz. 10:40 - przejdzie trasą: wyjście z kościoła ul. Poznańską do ul. Zakręt i powrót ul. Poznańską do kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: - I ołtarz (ul. Poznańska 31) – Akcja Katolicka, II ołtarz (ul. Zakręt 1) Krąg Biblijny,  III ołtarz (ul. Poznańska 18) Rodziny z Kręgów Domowego Kościoła, IV ołtarz (ul. Poznańska 36) młodzież ze Studni Wiary.
  • Ołtarze zostaną przygotowane i rozwiezione w środę o godz. 19:15. Prosimy panów z poszczególnych grup o pomoc w załadunku z garażu przy probostwie. Ołtarze prosimy udekorować w czwartek rano.
  • Prosimy także parafian o pomoc w przygotowaniu poszczególnych ołtarzy. Osoby zaangażowane w pozostałe grupy duszpasterskie prosimy również o pomoc w obsłudze procesji w Boże Ciało i podczas Oktawy o godz. 18:00 – poczty sztandarowe,  baldachim, świece.
  • Dziewczynki z klas III oraz wszystkie młodsze, które chciałyby sypać kwiatki podczas Procesji
     Bożego Ciała i w czasie oktawy, zapraszamy na próbę w środę o godz. 17.00 przy kościele. Chłopców zachęcamy do niesienia flag kościelnych i narodowych, a tych z kl. III zapraszamy do udziału w procesji w białych albach komunijnych.
  • Kosze na kwiaty ogrodowe  i polne do sypania są wystawione w kruchcie kościoła. Prosimy parafian o dostarczanie dziewczynkom kwiatów.

1. Procesje w czasie Oktawy do czwartku 27.06 włącznie będą w dni powszednie w łączności z Mszą Św. o godz. 18:00, a w niedziele 23 czerwca po Mszy Św. o godzinie 11:00.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. Zebraliśmy: 3211,18 zł. Została zakupiona dachówka i rynny na remont dachu. Ze względu na Boże Ciało i potrzebę ustawienia rusztowania prace rozpoczniemy z dniem 1 lipca.

1. Zachęcamy wszystkie rodziny naszej parafii do włączania się w duchowe przygotowanie do nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii w grudniu przez zaproszenie MB w małej ikonie do swoich domów. Można zgłaszać się w biurze lub z zakrystii w celu wybrania terminu. Obraz odbieramy podczas Mszy św. o godz. 18:00 i odnosimy do kościoła przed Mszą św. o 18:00 następnego dnia.

1. W piątek odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci z obecnych klas 2 (połączone z wypełnieniem deklaracji zgłoszenia dziecka do I Komunii św. w naszej parafii w przyszłym -2020 roku). Jeśli ktoś się nie zgłosił prosimy, by uczynił to w poniedziałek lub wtorek. Młodzież ze Studni Wiary spotyka się w piątek o 19:30 i zaprasza także nowe osoby.

1. Dziś zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami na godz. 16:00 oraz Złoty Głosik z rodzicami na godz. 17:00 na spotkanie przy ognisku w ogrodzie parafialnym.

1. Dziś także chór „Filio”  zaprasza wszystkich na koncert charytatywny, który odbędzie się o g. 19:00 w ogrodzie przy probostwie. W trakcie koncertu będą zbierane ofiary na obóz wakacyjny osób niepełnosprawnych z opiekunami ze Wspólnoty „Ciupa Wózkowicze”.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie.

1. Wakacyjna wyprawa ministrantów do Karpacza i okolic odbędzie się od 1 do 4 lipca. Program, zgody oraz wpłaty na wyjazd można załatwić u ks. Gniewomira.

1. Msze św. z okazji zakończenia roku szkolnego w środę o godz. 8:00 SP nr 2 oraz klasy 4,7 i 8 ze SP z Dąbrowy, a o 9:30 SP nr 1oraz klasy 1,2, 3, 5 i 6 ze SP z Dąbrowy.

1. Za tydzień w niedzielę Msze św. jeszcze wg normalnego porządku, a od niedzieli 30.06 do końca sierpnia (wakacje) o 8:00, 9:30, 11:00 i 19:30.