16 Lutego 2020, VI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16.02.2020 r.

VI NIEDZIELAZWYKŁA

1. Dzisiaj gościmy  w naszej parafii przedstawiciela akcji „Krucjata za kapłanów”. Dzieło to rozwija się w naszej archidiecezji od kilku lat i jest inicjatywą ludzi świeckich, a jej opiekunem duchowym jest ks. Biskup Damian Bryl. Główną intencją modlących się osób świeckich jest wzbudzenie w kapłanach pragnienia całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję (www.modlitwazakaplana.pl), a tym samym, by pociągnięci ich przykładem czynili to również wierni.

2. Również dzisiaj w 16-sty dzień miesiąca nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II po Mszy Św. o godz. 9:30.

3. 16 lutego to także 101. rocznica zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego. Dziękujemy za odwagę, poświecenie i ofiarę bohaterskich powstańców i za dar wolności!

4. W tym tygodniu biuro parafialne wyjątkowo nie będzie czynne w czwartek.

5. Krąg biblijny zapraszamy w najbliższą środę (zamiast Środy Popielcowej) na spotkanie i rozważanie słowa Bożego.

6. Dziękujemy dobrodziejom i darczyńcom za wsparcie dla inwestycji parafialnych. W minioną niedzielę na konserwatorską renowację ceglanych przypór, wspierających zewnętrzne ściany kościoła zebraliśmy: 4214,49 zł. Bóg zapłać!

7. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w naszej parafii 26 marca podczas Mszy Św. o godz. 18:30 przez J.E. Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego. W minioną środę młodzież klas ósmych otrzymała materiały do bezpośredniego przygotowania do przyjęcia sakramentu. Jeśli ktoś z powodu choroby nie był obecny na spotkaniu proszony jest o pilny odbiór w/w materiałów. Prosimy również młodzież o obowiązkowe uczestniczenie w spotkaniach grupowych.

Terminy spotkań: -dziewczyny z klas VIII B i VIII C SP nr 2 w poniedziałek o 18:15,

- dziewczyny z klas VIII ze szkół spoza parafii we wtorek o 19:30,

- chłopacy z klasy VIII A SP nr 2 oraz ze szkół spoza parafii we wtorek o 19:45,

- chłopacy z klas VIII B i VIII C SP nr 2 w środę o 19:00,

- dziewczyny z klasy VIII A z SP nr 2 i z klasy VIII A z Dąbrowy w piątek o 19:00,

- chłopacy z klasy VIII A z Dąbrowy w piątek o 19:45.

8. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w Środę Popielcową, 26.02,
a zakończą w niedzielę, 01.03. Poprowadzi je Ojciec Ludwik Maria od Krzyża Kordoń ze Zgromadzenia Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego w Przeprośnej Górce k. Częstochowy. Niektórzy nasi parafianie mieli już okazję poznać Ojca Ludwika podczas pielgrzymki do Częstochowy w grudniu 2018 r. Ojciec poprowadzi również rekolekcję dla młodzieży klas 7 i 8 w dniach 26-28.02.

9. Zachęcamy do udziału w tegorocznych pielgrzymkach parafialnych: zagraniczna do Norwegii i Szwecji (31.05-10.06) oraz krajowa (Pelplin, Elbląg, Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Kadyny, Frombork, Malbork, Grunwald 09-13.08.2020 r. Szczegółowy program i koszty zamieszczone zostały w naszym biuletynie w ubiegłym tygodniu. Obecnie można się z nimi zapoznać na parafialnej stronie internetowej. Już przyjmowane są zapisy u księdza proboszcza.

10. Za tydzień, w niedzielę – 23. dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. o. Pio po Mszy św. o godz. 9:30.

11. We wtorek godz. 19:00 próba chóru Jutrzenka, a w czwartek o godz. 20:00 Scholi Marco Angeli.  Zapraszamy nowe, chętne do śpiewu osoby.

12. Zapraszamy dzieci młodsze na spotkania Kredkami do nieba w czwartki o godz. 17:30.

13. Złoty Głosik zaprasza na próby śpiewu w piątki o godz. 17:00.

14. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10:00. Chłopców, którzy pragnęliby zostać ministrantami i służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu (z niektórymi rozmawialiśmy na ten temat podczas kolędy) zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 11:00 w Domu Parafialnym, na które przychodzimy z rodzicem.

15. Za tydzień w ostatnią niedzielę karnawału, tj. 23.02, po Mszy Św. wieczornej, około g. 18:50, zapraszamy na II koncert organowy muzyki filmowej w wykonaniu naszego organisty – Huberta Trojanka. Szczegóły na plakacie. Nasza obecność niech będzie wyrazem uznania i wdzięczności za całoroczną, muzyczno-liturgiczną oprawę Mszy i nabożeństw.

16. Trwa rekrutacja do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bł. Natalii Tułasiewicz, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kard. Augusta Hlonda i Niepublicznego Przedszkola Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Poznaniu przy ul. Mińskiej 32. Głównymi atutami szkół są wspaniała atmosfera, realizowane programy i projekty, wychowanie oparte na wartościach chrześcijańskich, wysokie wyniki nauczania, liczebnie małe klasy, wspaniała kadra. Drzwi otwarte 19.02. w g. 16:00-20:00.