15 Października 2017, XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś modlimy się za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii. Ofiary przeznaczone będą na uregulowanie rachunków za podstawę do krzyża  i prace wykonane przy Pomniku Dziecka Nienarodzonego (razem 5500 zł) oraz za nowe nagłośnienie dla zespołów śpiewaczych (5150 zł). Bóg zapłać za troskę o naszą wspólnotę.

1. Dziś obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Zachęcamy naszych parafian do modlitwy przy nowo postawionym pomniku na naszym cmentarzu (za kaplicą).

1. W imieniu młodzieży-stypendystów bardzo dziękujemy za wsparcie w minioną niedzielę Funduszu Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 742,50zł.

1. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przystępujących do Komunii Świętej.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe:

- od poniedziałku do piątku o 17:15 z udziałem dzieci (dla nich specjalna układanka w formie puzzli; Zapraszamy wszystkie dzieci, a dzieci komunijne niech potraktują swój udział jako przygotowanie do przyjęcia sakramentów)

- w soboty o 17:30 - w niedzielę o 9:00

- Dodatkowo w piątek o 20:30, dla pracujących, studentów i starszej młodzieży.

Kandydatów do bierzmowania porosimy o potraktowanie uczestnictwa w modlitwie różańcowej jako obowiązkowego elementu formacji duchowej w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu.

1. Biuro parafialne w poniedziałek (16.10) z racji Odpustu Św. Jadwigi
    na os. Kwiatowym wyjątkowo nie będzie czynne.

1. Za tydzień Niedzielom Misyjną, rozpoczniemy Tydzień Misyjny, który w tym roku obchodzić będziemy pod hasłem „Idźcie i głoście”. Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej jak co roku, gościć będziemy w naszej parafii na zakończenie Tygodnia Misyjnego  (28 – 29.10). Razem z nami będą modlić się w intencji misji, wygłoszą słowo Boże, a po Mszach Świętych rozprowadzać będą kalendarze misyjne.

1. Biblioteka czynna jest w poniedziałki od 19.00 do 20.00 i w środy od 16.00 do 17.00.

1. Chór Parafialny Jutrzenka zaprasza na próbę we wtorek o godz. 19.00.

1. Dzieci przedszkolne i z klas I-III zapraszamy na spotkania inspirowane niedzielną ewangelią „Kredkami do nieba” w każdy czwartek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.

1. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w piątek 20.10 o godz. 19.00.

1. Złoty Głosik – nasz chórek dziecięcy zaprasza próbę w piątek o 17.00 w Domu Parafialnym – także nowe dziewczynki.

1. Młodzież z grupy Studnia Wiary spotyka się w piątek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym.

1. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00. Chłopaków, którzy pragnęliby zostać ministrantami zapraszamy na godz. 11.00 do Domu Parafialnego; - można przyjść z rodzicem.

1. Zachęcamy do ofiarowania w listopadzie modlitwy różańcowej z wymieniankami
    za naszych bliskich zmarłych. Kartki na wymienianki jednorazowe są wyłożone w kościele przy gazetach i na stolikach przy wejściu głównym. Wypełnione czytelnym pismem wraz
    z ofiarą składamy do skarbony umieszczonej na bocznym ołtarzu Najświętszego
    Serca Pana Jezusa lub do skarbony za ławkami.

1. Różaniec z wymieniankami rozpoczniemy odmawiać od piątku 3 XI o 17.30
    (przed każdą Mszą św. wieczorną), z wyjątkiem niedzieli (Różaniec o godz. 9.00
    bez wymienianek, ale za wszystkich zmarłych).

1. Podobnie, jak w latach ubiegłych pragniemy kontynuować tradycję modlitwy
    za zmarłych poprzez wymienianki roczne. W tym roku, w listopadzie i w grudniu w III piątki miesiąca, a od stycznia w III środy miesiąca Msza święta o godz. 18.00 zostanie ofiarowana za zmarłych podanych
    z imienia i nazwiska. Przyjęło się również, że ofiara roczna od jednej osoby zmarłej wynosi 30 zł. (a jest to 12 Mszy świętych). Czasami zdarza się, że w danym miesiącu nie ma już odpowiedniego dla nas terminu Mszy świętej, warto więc na stałe włączyć naszych zmarłych w te Msze Święte, nawet jeśli w jakimś terminie nie będziemy mogli w niej uczestniczyć. Zapisy na wymienianki roczne przyjmujemy w biurze parafialnym i w zakrystii.

1. Zmarły nasze parafianki + Katarzyna Teresa Konarkowska z Dąbrowy z ul. Szkolnej, pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. + Jadwiga Milewska ze Skórzewa z ul. Kminkowej – jej pogrzeb odbędzie się w środę (18.10) o godz. 11.50 na cmentarzu Junikowo, a Msza św. po pogrzebie o godz. 13.15 w naszym kościele. Ich duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu.

1. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.