17 Lutego 2018, I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2018 r.I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. W Środę Popielcową, obrzędem posypania głów  popiołem rozpoczęliśmy 40 – dniowy okres pokuty i nawrócenia, w którym chcemy przemieniać nasze życie, by duchowo przygotować się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Dzisiaj kończymy nasze Rekolekcje Parafialne, które prowadził dla nas ks. Marcin Szwarc, oblat Maryi Niepokalanej z Iławy. W podziękowaniu za trud głoszenia Słowa Bożego ofiary zbierane przed kościołem przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Zgromadzenie Oblatów w kraju i na misjach.

1. Dziękujemy bardzo serdecznie tym Parafianom, którzy uczestniczyli w minionym tygodniu w Rekolekcjach Parafialnych: Eucharystiach, modlitwie różańcowej, adoracji drogach krzyżowych. Za świadectwo wiary, wspólna modlitwę w tym szczególnym czasie. Każdy kto uczestniczył w rekolekcjach pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej i przyjęta Komunia Św.) może zyskać odpust zupełny.

1. W przyszłą niedzielę, jak co roku w II Wielkiego Postu będziemy przeżywać także Dzień Solidarności Modlitewnej z Misjonarzami – Niedziela AD GENTES.

1. Zapraszamy na nabożeństwa Męki Pańskiej.
  • Droga Krzyżowa w piątki - 11.00 (starsi i pracujący popołudniu), 17.00 (dzieci) i 18.30 (młodzież i dorośli).
  • Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15. Kazania Pasyjne dzisiaj wygłosi o. Marcin Szwarc, a od przyszłej niedzieli  głosić będzie ks. Karol Przykucki, wikariusz z parafii Objawienia Pańskiego w Poznaniu – Ławicy.

Młodzież gimnazjalną proszę, by udział w tych nabożeństwach potraktowała jako obowiązkowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

1. Dziękujemy za złożone ofiary w Środę Popielcową na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Zebraliśmy 598,40 zł. Bóg zapłać!

1. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Koperty zostały rozdane w czasie kolędy, są także wyłożone na stolikach. Jest ona przeznaczona na utrzymanie seminarium, domu księży emerytów, archiwum, muzeum, katedry i innych instytucji diecezjalnych, a także na Caritas Archidiecezjalną. Daninę możemy składać do skarbony umieszczonej nawie głównej za ławkami lub na tacę w czasie Gorzkich Żalów. W tym roku nasze zobowiązanie z daniny wobec archidiecezji wynosi podobnie jak w roku ubiegłym 22 500 .zł. Będziemy więc wdzięczni za każdą ofiarę, gdyż na zakończenie Wielkiego Postu powyższe zobowiązanie musimy uregulować. Dotychczas daninę złożyły 22 rodziny.

1. Jak co roku wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu dzieci mogą odebrać wielkopostne skarbonki Caritas, do których przez cały okres pokuty składają ofiary na pomoc ubogim, chorym i głodnym. Zachęcamy dorosłych, by w tym pięknym dziele wspierali dzieci i uczyli potrzeby wyrzeczenia oraz spełniania uczynków miłosierdzia poprzez składanie jałmużny.

1. Zachęcamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej czynnej w poniedziałki od 19.00 do 20.00 i w środy od 16.00 do 17.00.

1. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Parafialnej do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny w dniach 29.06-08.07.2018 (10 dni). Szczegółowy plan pielgrzymki był już wydrukowany w naszym biuletynie, a teraz możemy się z nim zapoznać na str. Internetowej. Prosimy o I wpłatę 200 euro przy zgłoszeniu.

1. Za tydzień w niedzielę podamy program oraz koszt pielgrzymki w Bieszczady i okolice z jednodniowym wyjazdem do Lwowa ( potrzebny paszport ) w dniach 25-31.08.2018 r.

1. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki.

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w okresie Wielkiego Postu mocy ducha w podążaniu za Jezusem Chrystusem.