9 Grudnia, II Niedziela Adwentu

II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018 r.

1. Dziś o godz. 15:30 zapraszamy rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi na Mszę św., spotkanie ze św. Mikołajem i wspólne śpiewanie.

1. Dzisiaj także w II niedziele miesiąca modlimy się za dobrodziejów i darczyńców naszej wspólnoty. Ofiary przeznaczone są na inwestycje parafialne. Jeszcze w grudniu zostanie zabrany do całkowitej renowacji ołtarz mszalny (w 2019 r. minie 50 lat od jego powstania), polegającej na pracach stolarskich, złoceniach i wmontowaniu granitowej mensy. Bóg zapłać!

1. W tą niedzielę przeprowadzana jest przed kościołami zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz biedne kościoły.

1. W głównym wejściu Domu Parafialnego możemy nabyć poświęcone opłatki wigilijne
    i świece Caritas
    jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. (duża świeca 13 zł, mała świeca
    6 zł
    ). Przy okazji nabycia opłatków możemy składać także nasz dar charytatywny. W tym roku przeznaczony on będzie  na jadłodajnie dla ubogich i bezdomnych prowadzoną przez Siostry Albertynki w Poznaniu przy ul. Ściegiennego. Siostry proszą o dar trwałych produktów typu: cukier, mąka, ryż, kasza, makarony, olej, przyprawy, herbata, różnego rodzaju konserwy, dżemy, przeciery inne przetwory oraz środki chemiczne: proszki, szampony, płyn do naczyń itp.  Zbiórkę organizuje nasz Parafialny Zespół Caritas.

1. Jeśli ktoś zamiast produktów chciałby złożyć ofiarę na pomoc ubogim – to na ten cel na Ołtarzu NSPJ jest ustawiona skarbona Caritas.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. zwanych roratami, które odprawiane będą dla dzieci i dorosłych, tak samo jak w latach ubiegłych:
    • Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek o godzinie 18:00.
    • Środa o godzinie 6:30, a po niej śniadanie dla dzieci w Domu Parafialnym.
    • Dodatkowo w piątek o godzinie 20:00 głównie dla starszej  młodzieży i studentów

W czasie rorat dzieci otrzymują  pamiątki, z których będzie można skleić piękny łańcuch na swoja choinkę. Z przyniesionych serduszek z dobrymi uczynkami losować będziemy figurki Matki Bożej.

1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 i 8 we wtorek ok. godz. 18:50 (po roratach) w kościele. Jeśli ktoś nie był ochrzczony w Skórzewie prosimy o dostarczanie metryk chrztu.

1. Krąg biblijny w środę o 19:30 w Domu Parafialnym – ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym.

1. W sobotę 15.12 Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu dzieciom. W czwartek o 18:30 w Domu Parafialnym katecheza dla rodziców i chrzestnych.

1. W imieniu Duszpasterzy, Parafialnego Zespołu Caritas i Ośrodka Pomocy Społecznej w Dopiewie, Wójta i  Radnych Gminy Dopiewo oraz Sołtysów Skórzewa i Wysogotowa bardzo serdecznie zapraszamy osoby starsze, chore i samotne i emerytów z terenu naszej parafii, na Spotkanie Wigilijne Seniorów w sobotę 15.12 Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 11:00. Po Mszy św. wieczerza przy stole w Domu Parafialnym. Bardzo prosimy by rodziny lub sąsiedzi zatroszczyli się o dowóz osób, które nie mają możliwości dotrzeć samemu.

1. Spowiedź Adwentowa przed Uroczystością Bożego Narodzenia, z udziałem zaproszonych kapłanów, będzie w naszej parafii w piątek 21.12.2018 r.

1. UWAGA, NOWE RODZINY PRZYBYŁE DO PARAFII! Ponieważ zbliża się czas kolędowy, bardzo prosimy by nowi mieszkańcy Skórzewa, Dąbrowy, Wysogotowa zapisały się jako parafianie w biurze w godzinach urzędowania. Ułatwi nam to rozplanowanie tegorocznej kolędy i dotarcie również do tych, którzy jeszcze nie mają poświęconych swoich nowych domów i mieszkań.  W tym roku podobnie jak w latach poprzednich planujemy odwiedzić z błogosławieństwem wszystkich parafian.

1. Pielgrzymi udający się do Ziemi Świętej i Jordanie proszeni są o dokonanie II wpłaty (850 zł) do 15.12.2018 r.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Wandę Karolewską, z Dabrowy z ul. Szkolnej. Pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Prośmy dla niej o pokój wieczny...

1. Na przeżywanie kolejnego tygodnia Adwentu i wytrwanie w naszych dobrych postanowieniach życzymy łaski Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.