22 Kwietnia 2018, IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22.04.2018 r.)

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

1. Dzisiaj w Światową Niedzielę Powołań modlimy się wraz z całym Kościołem o nowe
    i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Na prośbę ks. rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu jak co roku modlimy się o nowe powołania,
    a przed kościołem będziemy mieli okazję złożyć ofiarę na utrzymanie poznańskiego seminarium, za które składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. W piątek o godz. 9:30 nastąpi uroczyste poświęcenie ronda im. Powstańców Wielkopolskich (100-lecie powstania) pomiędzy Skórzewem, Dąbrową a Dąbrówką. Następnie w gmachu Szkoły Podstawowej nr 2 odbędą się wykłady historyczne i koncerty związane z osobą I.J. Paderewskiego oraz dla uczczenia zrywu powstańczego. Zapraszamy!

1. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 nastąpi uroczyste poświęcenie ronda im. o. Mariana Żelazka (100-lecie urodzin i chrztu) pomiędzy kościołem, a Szkołą Podstawową nr 1.

1. Uczczenie Powstańców Wielkopolskich i o. Mariana Żelazka było możliwe dzięki staraniom Sołtysa i Rady Sołeckiej, Proboszcza i Parafian Skórzewa. Przy tej okazji dziękujemy Panu Wójtowi i Radnym Gminy Dopiewo za życzliwe ustosunkowanie się i podjęcie odpowiedniej uchwały w tej sprawie.

1. Krąg biblijny odbędzie się w  środę o godz. o 19.30 w Domu Parafialnym.
    Serdecznie zapraszamy.

1. Zapraszamy dzieci na spotkania „Kredkami do nieba” w czwartek o godz. 17.00.

1. Złoty Głosik ma swoją próbę w piątek o 17:00.

1. BIURO PARAFIALNE W ŚRODĘ (ze względu na święto Św. Marka)
    NIE BĘDZIE CZYNNE.

1. W przyszłą niedzielę zostaną podane terminy prób dzieci przed I Komunią Św. Rodziców prosimy o szybki zwrot deklaracji na pielgrzymkę dzieci do Rokitna.

1. Daninę możemy nadal składać do skarbony umieszczonej w nawie głównej za ławkami lub na tacę. Minął już czas Wielkiego Postu, a my nie mamy uregulowanej jeszcze całości zobowiązania. Dotychczas daninę w wysokości 13 136,00 zł złożyło 554 rodzin (wszystkich rodzin w parafii 3 913). Będziemy wdzięczni jeśli również pozostali parafianie zaangażują się w ten dar dla diecezji. Jeśli nie zbierzemy na ten cel środków z kopert będę zmuszony uregulować należność z ofiar przeznaczonych na inwestycje.

1. Włączyliśmy się w akcję „Pieluszka dla Maluszka” – Przez cały okres wielkanocny będziemy zbierać przy ołtarzu Matki Bożej pieluszki-pampersy dla niemowląt, które zostaną później przekazane dla domu samotnej matki w Kiekrzu prowadzonego przez siostry zakonne. Na prośbę parafian ustawiona jest także skarbona, do której można składać ofiary na ten cel, gdyby ktoś nie miał możliwości zakupu pieluszek.

1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza, w dniu 5 maja (sobota) wszystkich chętnych na majówkę rowerową do pobliskiego lasu palędzkiego.

W programie: wspólna modlitwa przy grobach Polaków, pomordowanych w czasie II Wojny Światowej (73 rocz. zakończenia wojny) oraz posiłek przy ognisku i patriotycznych pieśniach. Start z parkingu przy plebanii o godzinie 14:00, powrót przed 18.00 Chęć uczestnictwa prosimy potwierdzić do dnia 30 kwietnia w zakrystii lub na adres hoffmr1@wp.pl

1. Polecamy prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym jest nowa Athortacja papieża Franciszka o  świętości, a zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie parafialnej.

1. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Parafialnej do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny w dniach 29.06-08.07.2018 (10 dni). Szczegółowy plan pielgrzymki był już wydrukowany w naszym biuletynie, a teraz możemy się z nim zapoznać na str. internetowej. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.

1. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego nowego tygodnia.