25 Czerwca 2017,VI Niedziela

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2017

1. W OKRESIE WAKACJI OD 02.07. DO 31.08. SIERPNIA MSZE ŚW.:
  • W NIEDZIELE O GODZ. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00  (nie będzie Mszy św. o godz. 12.30)
  • W DZIEŃ POWSZEDNI:

-(PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK, SOBOTA O GODZ. 18.00)

-(WTOREK, CZWRATEK O GODZ. 8.00)

1. Biuro parafialne będzie czynne bez zmian.

1. Zachęcamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej (w lipcu czynna we wtorki od 9.00 do 10.00).

1. Dziękujemy parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie zakończenia oktawy Bożego Ciała w  Dąbrowie i uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego w Wysogotowie. Bóg zapłać za trud przygotowań do Mszy św., procesji, za budowę ołtarzy, piękne dekoracje, za organizację poczęstunku dla uczestników, nagłośnienia, a także wszystkim za wspólnie spędzony czas, modlitwę i śpiew na cześć Chrystusa.

1. Pielgrzymi udający się do FATIMY we wtorek 27.06 zbierają się o 6:30 na parkingu przy Domu Parafialnym, by zapakować bagaże do autokaru, o 6:45 Mszą św., po niej wyjazd do Warszawy na lotnisko. Parafian prosimy o modlitwę i łączność duchową.

1. Pielgrzymów udających się w sierpniu na pielgrzymkę m.in. do Warszawy i na Podlasie prosimy o uzupełnianie danych i druga wpłatę. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Na str. Inter. umieszczony jest program.

1. Zachęcamy do udziału w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 6.07 do 15.07. Zapisy internetowo lub pierwszego dnia pielgrzymki na trasie.

1. W czwartek (29.06) w liturgii Kościoła przeżywać będziemy uroczystość św. Piotra i Pawła, patronów naszej Archidiecezji. Zgodnie z tradycją składka w ten dzień przeznaczona jest na tzw. „Świętopietrze” – ofiara na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

1. W I sobotę miesiąca – różaniec o 7.30 i spowiedź do 8.00, Msza wynagradzająca o Niepokalanym Sercu NMP o 8.00.

1. Zakończyliśmy etap tynkowania Domu Parafialnego, malowania podbitki i prac dekarskich (całkowity koszt 100.720,00 zł). W tym tygodniu rozpoczną się prace kamieniarskie przy schodach wejściowych od str. biura, a potem następne (całkowity koszt 49.500,00 zł). Bóg zapłać za ofiary składane  na ten cel, bowiem aby opłacić materiał i wykonanie zaciągnęliśmy pożyczkę.

1. Po pracach budowlanych istnieje potrzeba umycia okien w salkach Domu Parafialnego i bibliotece; -Prosimy o pomoc Panie i starsze dziewczęta w poniedziałek od godziny 10:00. Nie wiemy ile chętnych osób udzieli pomocy dlatego prosimy zabrać ze sobą potrzebne środki czyszczące.

1. RODZICÓW DZIECI KLAS II SZKOŁY PODSTAWOWEJ informujemy, że spotkanie
    i ewentualne dopisanie dzieci, poprzez wypełnienie deklaracji do I Komunii Świętej  w 2018 r. odbędzie się na początku nowego roku szkolnego, w czwartek 07  września po Mszy św. wieczornej Terminy Komunii są już od ponad roku umieszczone na naszej str. internetowej. Cykliczne spotkania rodziców i dzieci będą zawsze w II Niedzielę Miesiąca (od IX do IV ) o godz. 15.00..

1. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie parafialnej.

1. Polecamy prasę katolicką.

1. Wszystkim parafianom i miłym gościom,życzymy błogosławionego nowego tygodnia,
    a dzieciom i młodzieży życzymy szczęśliwych, bezpiecznych i przeżytych z Bogiem wakacji.

ks. Proboszcz Marek Niemir