20 Sierpnia 2017, XX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.08.2017 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W OKRESIE WAKACJI OD 02.07. DO 31.08. SIERPNIA MSZE ŚW.:
  • W NIEDZIELE O GODZ. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.30)
  • W DZIEŃ POWSZEDNI:

-(PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK, SOBOTA O GODZ. 18.00)

-(WTOREK, CZWARTEK O GODZ. 8.00)

1. Po uroczystości wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II pragniemy serdecznie podziękować: wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i przygotowaniach duchowych, szczególnie członkom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za podjęcie gości z innych parafii, Pani Czesławie i Janinie za piękne dekoracje kwiatowe, rodzinom: witającej relikwie Świętego Papieża i składającej podziękowanie arcybiskupowi Mokrzyckiemu, Panu Kościelnemu Stefanowi i służbie liturgicznej, Panu Organiście Łukaszowi, Panu Jurkowi, Matkom Różańcowym i pocztowi sztandarowemu oraz wszystkim, którzy włączyli się materialnie w wykonanie relikwiarza i relikwiarium.

1. Bóg zapłać za okazaną pomoc w związku z inwestycjami parafialnymi. W minioną  niedzielę zebraliśmy: 3370,05 zł. Zakończyliśmy prace przy domu parafialnym – w minionym tygodniu wykończono balkony i zakładać będziemy balustrady przy wejściu do biura parafialnego. W kościele została wymalowana zakrystia, położono nową wykładzinę w prezbiterium, odnowiono obraz Pana Jezusa Miłosiernego i podium do figury MB Fatimskiej, a wcześniej św. Jana Pawła II i MB Nieustającej Pomocy.  Uregulowaliśmy też płatności za relikwiarz i relikwiarium.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na Caritas 15.08 –zebraliśmy: 643,61 zł. W ostatnich dniach przez Polskę przeszły tragiczne w skutkach burze i nawałnice. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o sześciu ofiarach śmiertelnych oraz o około 45 rannych. Wiele rodzin straciło dach nad głową i dobytek całego życia. Tragiczne w skutkach nawałnice występowały w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Strażacy interweniowali ponad 16 tysięcy razy. W najbardziej ekstremalnym czasie, bez dostaw energii elektrycznej pozostawało blisko pół miliona ludzi. W naszej parafii zbiórka na pomoc dla poszkodowanych zostanie przeprowadzona w niedzielę 03.09.

1. W sierpniu biblioteka parafialna czynna będzie jest we wtorek od 9:00 do 10:00.

1. Nasi ministranci są od dziś rana na wyprawie w Międzygórzu, w Kłodzku i okolicy, a w czwartek 24.08.2017 r. wyruszy nasza pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, wyjazd o godz. 06.00 z parkingu przy probostwie.

1. Zapowiedzi Ślubne są wywieszone w gablocie.

1. Polecamy prasę katolicką.

1. Zmarł nasz parafianin: + Stanisław Degórski z Dąbrowy z ul. Szkolnej. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek …

1. W sierpniu  –„Miesiącu trzeźwości i abstynencji” zachęcamy do podjęcia takiego postanowienia w intencji osób, mających problem z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

ks. Proboszcz Marek Niemir