Zmiany Personalne w parafii

Zmiany personalne w Archidiecezji Poznańskiej w 2012 roku dokonane przez Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego:

Zmiany proboszczowskie:

• ks. mgr Franciszek DROST – dot. prob. par. pw. św. Marcina i św. Wincentego M. w Skórzewie – mianowany proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strykowie – 1.8.2012 r.
  • ks. mgr lic. Marek NIEMIR - dot. prob. par. pw. Wniebowzięcia NMP w Starym Gołębinie - mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina i św. Wincentego Męczennika w Skórzewie - 1.8.2012 r.

Zmiany wikariuszowskie:

• ks. mgr Wojciech PIECZYŃSKI – dot. wik. par. pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina i św. Wincentego M. w Skórzewie – 25.8.2012 r.
  • ks. mgr Jerzy SZYMCZAK – dot. wik. par. pw. św. Marcina i św. Wincentego M. w Skórzewie – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny w Wronkach – 25.8.2012 r.

Ksiądz Franciszek Drost zostaje proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strykowie, który jest oddalony od Skórzewa o zaledwie 25 km. Daleko nie jest, miejmy zatem nadzieję, że co jakiś czas odwiedzi naszą parafię. Osobiście również możemy odwiedzić nową parafię ks. Proboszcza, ponieważ jak sam napisał - "Zapraszam do Strykowa - drzwi probostwa będą zawsze dla Was otwarte - znajdzie się woda, jakaś kawa czy herbata, a jakiś dobry placek ze sobą przywieziecie".

Ksiądz Wikariusz przechodzi do parafii pw. św. Katarzyny w Wronkach, gdzie aktualnie pracuje ks. Tomasz Morzycki, który był wikariuszem w naszej parafii tuż przed przybyciem ks. Jerzego.

Oficjalna zmiana proboszczów następuje 1 sierpnia, zaś zmiana ks. wikariusza 25 sierpnia. Za wszelkie nauki, wysiłek i pracę jaka została wykonana w Naszej parafii, serdeczne Bóg zapłać.