ZABAWKI ROZDANE

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus !

Drodzy Księża Proboszczu i Wikariuszu,

Drogie Panie Joanno i Lucyno,

Drodzy Parafianie i Kochane Dzieci, które zebrałyście przeogromną liczbę różnych maskotek i samochodzików !

 

Nie umiem wyrazić słowami, podziękowania, które chcę Wam wszystkim przekazać w imieniu dzieci z Befasy i Morondavy. Wasze dary dotarły również do innych dzieci, ponieważ podzieliłem się z innymi Misjonarzami, aby oni również uszczęśliwili swoje misyjne pociechy.

Przepraszam, że moje podziękowanie dociera dopiero teraz, gdzie Wasza zbiorka miała miejsce przed Wielkanocą. Jednak na pewne sprawy nie mamy wpływu, a zwłaszcza na pocztę. Paczki doszły w sierpniu, a wiec była wielka radość, zwłaszcza dla Pań Joanny i Lucyny, które tę akcje pilotowały.  W tym miejscu wielka wdzięczność, że ich serca zaraziły się  Madagaskarem i ludźmi tu mieszkającymi ! Bóg Zapłać !!! Bóg wielki Zapłać Księdzu Proboszczowi za otwartość misyjną i pozwolenie przeprowadzenia tej akcji !!!

Powracając do paczek i zabawek, niestety kiedy doszły był to czas wakacji, a wiec żadnych akcji nie można było przeprowadzić,  wiec czekałem na rozpoczęcie roku szkolnego, który w naszej szkole w Befasy rozpoczął się dopiero 3 października. 

W naszej nowo wybudowanej szkole będzie się uczyło ponad 200 dzieci. Wszystkie te dzieciaki kilka dni temu zostały obdarowane pluszakami i samochodzikami, radości było naprawdę wiele. Dla większości z tych dzieci to chyba pierwszy pluszak w ich życiu, a dla chłopców pierwszy samochodzik.

W załączniku prześlę zdjęcia z różnych sytuacji, kiedy rozdawaliśmy te zabawki. Mam nadzieję, że to sprawi radość tym którzy obdarowali nasze dzieci z różnych szkół i nie tylko ze szkoł. W niedziele 1 października mieliśmy święto patronalne naszej misji – św. Tereski od Dzieciatka Jezus i trzy dni wcześniej odbyło się coś w rodzaju festynu. Wtedy to wiele dzieci otrzymało maskotki i samochodziki z naszej miejscowości Befasy. Nie patrzyliśmy na ich wyznanie czy plemię, ale rozdawaliśmy, aby sprawić radość dziecku i patrzeć na jego rozradowaną twarz. Sprawiać radość naszym malgaskim dzieciom, to jedno z ważnych zadań każdego misjonarza, bo przecież każde dziecko ma prawo przeżywać swoje dzieciństwo jak ich rówieśnicy na całym świecie ! Maja prawo do nauki w prawdziwej szkole, do zabawy, do zabawek, do modlitwy, do dobrego odżywiania, do kochających rodziców, dziadków, do możliwości ich leczenia, a przede wszystkim do Pokoju we własnym kraju ! Niestety nasze dzieci na Madagaskarze do wielu tych wymienionych praw nie mają dostępu ! Jednak Wasza parafia przez ten dar zabawek, przypomniała im, że są dziećmi i za to Wam ze szczerego, misjonarskiego serca DZIĘKUJĘ !!! A NASZE DZIECI WYKRZYKIWAŁY W ICH WŁASNYM JĘZYKU – MISAOTRA !!! CO ZNACZY DZIĘKUJEMY !!!

 

Z wyrazami wielkiego podziękowania i pamięcią w modlitwie,

o. Marek Ochlak, omi misjonarz z Befasy