Program Nawiedzenia

PROGRAM NAWIEDZENIA

 

7, 8, 9 GRUDNIA 2019 R.

 

Z Królową i Matką przeżyjemy Jej Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

 

SOBOTA 07.12.

17:00 Rozpoczęcie czuwania przy krzyżu ul. Poznańska, przygotowanie procesji na ul. Akacjowej. Przynosimyze sobą świece i lampiony.

17:30 Przybycie Obrazu z kościoła na Ławicy, powitanie i procesyjne przejście z orkiestrą do naszej świątyni (obraz jest

niesiony przez wyznaczone osoby)

18:00 MSZA ŚW. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego 

20:30 Różaniec – część radosna

21:00  Apel Jasnogórski ze świecami

22:00  23:00 Czuwanie indywidualne ,szczególnie dla osób, które nie uczestniczyły w powitaniu

23:00 24:00 Czuwanie młodzieży szkół średnich, studentów i narzeczonych

 

NIEDZIELA 08.12.

00:00 MSZA ŚW. w intencji powołań („Pasterka Maryjna”) z udziałem zaproszonych kapłanów, związanych z parafią.

Nocne czuwanie

1:00  2:00 I Róża Różańcowa i Parafialny Oddział Caritas

2:00  3:00 II Róża Różańcowa i Krąg Biblijny

3:00  4:00 III Róża Różańcowa i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

4:00 5:00 IV Róża Różańcowa i Chór Jutrzenka

5:00  6:00 V Róża Różańcowa , Domowy Kościół i Różaniec Rodziców za dzieci

6:00 7:00  VIII i IX Męskie Róże Różańcowe i Rady: Duszpasterska i Ekonomiczna

 

7:00  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

7:30   Różaniec cz. I - radosna

8:00 MSZA ŚW. w intencji parafian ze Skórzewa i Wysogotowa

9:00   Różaniec cz. II – światła

9:30 MSZA ŚW. w intencjach, zapisanych w Księdze Pamiątkowej, po nawiedzeniu obrazu w rodzinach

11:00 MSZA ŚW. z udziałem dzieci szkolnych (klasy II –VI) i ich rodziców (poświęcenie medalików klasy III)

12:00 12:30  Godzina Łaski (objawienia w Montichiari)

12:30 MSZA ŚW. z błogosławieństwem dla maluchów, przedszkolaków oraz klas I i rodziców oczekujących dziecka 13:30 15:00 Czuwanie indywidualne

15:00 Modlitwa wdzięczności w intencji zmarłych za dar przekazanej wiary - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec cz. III – bolesna . Na czas modlitwy przed Obrazem możemy postawić zdjęcia zmarłych

17:30 Różaniec cz. IV – chwalebna (VI i VII Róża z Dąbrowy)

18:00 MSZA ŚW. w intencji parafian Dąbrowy, Osiedla Przyjaznego i ul. Grafitowej (teren nowej parafii). Po Mszy Św. Procesja Światła wokół kościoła 21:00 Apel Jasnogórski ze świecami

21:30 Akatyst – hymn ku czci Bogurodzicy(schola)

 

Nocne czuwanie z niedzieli na poniedziałek

22:00 23:00 Duszpasterstwo Trzeźwości

23:00  00:00  Mieszkańcy Wysogotowa

 

PONIEDZIAŁEK 09.12

 

00:00 – 01:00 Mieszkańcy Dąbrowy oraz Skórzewa Os. Przyjaznego i ul. Grafitowej

1:00 – 2:00 Mieszkańcy Skórzewa: ul. Skórzewskiej, Poznańskiej od końca do kościoła i ulic pomiędzy

2:00 – 3:00 Mieszkańcy ul. Poznańskiej od kościoła do nr 1, ul. Działkowej i Osiedla Makowego

3:00 – 4:00 Mieszkańcy ul. Batorowskiej, Ogrodowej do Wiosennej i ulic pomiędzy

4:00 – 5:00 Mieszkańcy Os. Cytrusowego - od Arbuzowej do Kwiatowej i ulic pomiędzy

5:00 – 6:00 Mieszkańcy ul. Kolejowej oraz ulic przyległych po obu stronach: prawej do Krótkiej i lewej do Szarotkowej

 

6:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

6:30 MSZA ŚW. dla parafian udających się do szkół i pracy

8:30 Różaniec cz. I - radosna

9:00 MSZA ŚW. dla chorych i starszych z nauką i sakramentem namaszczenia chorych

10:30 Czuwanie dla uczniów klas 1,2,3 (SP nr 1 i SP nr 2)

11:30 Czuwanie dla uczniów klas 4,5,6 (SP nr 1) i klas 7,8 (SP nr 2)

12:30 Czuwanie dla uczniów SP z Dąbrowy

15:00 Godzina Miłosierdzia z Koronką

15:30 Różaniec cz. IV – chwalebna

16:00 MSZA ŚW. Dziękczynna za Nawiedzenie Parafii i Uroczyste Pożegnanie, poświęcenie obrazów i dewocjonaliów 

17:00 Obraz udaje się do Dąbrówki, zatrzymując się na wysokości ul. Grafitowej (w miejscu przyszłego, nowego kościoła)