XVI Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec

XVI Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec

niedziela 16 czerwca 2019r. g. 12.00

Hasło: Z Maryją w nowe czasy!

 

Zapraszamy do włączania się w organizację, promocję, przygotowanie, wszystkie wspólnoty męskie oraz osoby zorganizowane wokół inicjatyw skierowanych do mężczyzn.

Tuleckie spotkanie mężczyzn, przed figurą Matki Bożej Tuleckiej to również pokazanie, jak różnorodny, a silny jest Kościół, dzięki mężczyznom zorganizowanym wokół tak wielu grup.

 

Pielgrzymkę Mężczyzn poprzedzą wydarzenia:

1. Adoracja

Zachęcamy wszystkich mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej do przeprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu, pod hasłem: „Z Maryją w nowe czasy!”. 7 czerwca, od 20:30 do 21:00, mężczyźni w wielu parafiach równocześnie, będą się modlić w intencji mężczyzn i owoców Pielgrzymki Mężczyzn.

2. Pielgrzymowanie piesze

16 czerwca z Sanktuarium św. Józefa (z kościoła O. Karmelitów na wzgórzu św. Wojciecha) wyrusza o godz. 7.00 V piesza pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Mężczyźni pielgrzymować będą z obrazem św. Józefa. Zachęcamy do włączania się grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych, tak by wspólnie z Józefem przyjść do Maryi.

Grupy zorganizowane wyruszą pieszo również z Puszczykowa, Starołęki, Biezdrowa i Swarzędza.

XV Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec, program:

12.00 - Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Damiana Bryla

13.30 – Posiłek

14.00 - Spotkania w grupach – kręgi dyskusyjne

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.15 – Wspólny śpiew Akatystu ku czci św. Józefa

16.00 - Zakończenie pielgrzymki

Od godziny 11:00 do 16:00 w namiotach wokół głównego placu, będą prowadzić prezentację wspólnoty i ruchy męskie

 

Tematy spotkań o godz. 14.00:

1. Mężna Niewiasta wzorem dla współczesnego mężczyzny

2.  Z Maryją w nowe czasy!

3. Różaniec bez granic

4. Mocni ojcowie - mocne dzieci!

Zachęcamy Proboszczów oraz Świeckich do organizowania w parafiach grup, które wspólnie dotrą do Tulec. W ubiegłych latach przybyły grupy piesze, biegaczy, rowerzystów oraz motocyklistów. Pielgrzymka to trud podjętego wyzwania, znajdźmy odwagę, aby zorganizować się i stanąć wśród innych mężczyzn przed Matką Bożą Tulecką.

W czasie uroczystości w Tulcach będą zorganizowane stoiska do prezentacji wspólnot, ruchów i inicjatyw męskich działających w Archidiecezji Poznańskiej, będzie to okazja do poznania i włączenia się w ich funkcjonowanie lub przeniesienia na grunt swoich parafii.

Szczegółowe informacje na stronie www.dmap.pl  (Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej)

 

Zapraszam Wszystkich, Mężczyzn obowiązkowo!!!

Duszpasterz Mężczyzn

ks. Marian Libera