Wsparcie na operację małego serduszka Marianny

Dyrektor Dwujęzycznego Prywatnego Przedszkola Akademia Przedszkolaka w Skórzewie wraz z Pracownikami, serdecznie zapraszają mieszkańców gminy na akcje charytatywną dla 3 miesięcznej Marianny  „Mania – skarb godny uratowania”, która odbędzie się w poniedziałek - 17 grudnia od godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 mi. I.J. Paderewskiego w Skórzewie ks. Stanisława Kozierowskiego 1, 60-185 Skórzewo

Już po raz kolejny Przedszkole Akademia Przedszkolaka organizuje akcję charytatywną. W tym roku całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie 3 miesięcznej Marianny Andrzejczak. Dziewczynka urodziła się z poważną wadą serca (HLHS-czyli brak lewej komory serca)

Z uwagi na skrajnie wąską aortę Mania  nie została zakwalifikowana do operacji w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Leczenia nie podjęły się także ośrodki w Łodzi i w Krakowie. 

Rodzice  postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie znaleźli lekarza, który dał nadzieję na uratowanie życia ich córki. Dokładnie w dniu, kiedy ich córka kończyła miesiąc otrzymali iskierkę nadziei. Decyzja była trudna, bo stan Mani nadal był ciężki, a transport ryzykowny.

11 września br. tuż po godzinie 18.00 lotniczym transportem medycznym Marianka dotarła do Kliniki w Muenster gdzie czekali już na nią najlepsi specjaliści zajmujący się leczeniem wad serca u dzieci.

13 września Marianka  przeszła operację Norwooda – I etap korekcji wady serca HLHS. Operacja wykonana przez prof. Edwarda Malca i doc. Katarzynę Januszewską zakończyła się pełnym sukcesem. Serce podjęło prawidłową pracę, a Mania zaczęła oddychać samodzielnie jeszcze na sali operacyjnej. W czwartej dobie po operacji Norwooda dziewczynka opuściła OIOM i została przeniesiona na Oddział Kardiologii. Wielu lekarzy w Polsce określało, że to "przypadek beznadziejny", a skrajnie wąska aorta dyskwalifikowała dziewczynkę z jakiegokolwiek leczenia w kraju. Po dwóch tygodniach pobytu w Klinice Uniwersyteckiej w Munster Marianna została wypisana do domu.

To jednak nie koniec drogi po zdrowie, przed Państwem Andrzejczak jeszcze co najmniej dwie operacje serca, taki jest plan leczenia wady serca, z którą Mania przyszła na świat. Pierwszy z tych zabiegów powinien odbyć się w styczniu 2019 roku. Drugą  operacje  wyceniono na 37 000 Euro, dlatego zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej  i prosimy o pomoc w zgromadzeniu funduszy.

Zapewniamy wiele atrakcji dla uczestników i wszystkich gości, którzy w ten dzień będą z nami.

Organizowana przez nas akcja będzie mieć charakter rodzinno-świąteczny. Miło nam będzie jeżeli otworzycie swoje serca i wspomożecie przysłowiową złotówką na naszą Manię.