Plan Kolędy 2018/19

Jak co roku w naszym kolędowaniu pomagają nam Ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej.

Wzorem lat ubiegłych, zgodnie z tradycją bardzo prosimy o zorganizowanie z danej ulicy przywiezienia i odwiezienia kapłana i ministrantów z kolędy. Praktykowanie tej tradycji jest również związane z troską o bezpieczeństwo.

KILKA RAD KOLĘDOWYCH

  1. Na czas wizyty duszpasterskiej kapłana, jeśli to tylko możliwe, powinni zgromadzić się wszyscy domownicy.
  2. Przed przyjęciem kapłana należy nakryć stół obrusem, postawić na nim lub położyć krzyż, naczynie z woda święconą i kropidło, obok krzyża płonącą święcę. Jeśli woda nie jest święcona poprosić o jej poświęcenie. Woda święcona dostępna jest w kruchcie kościoła.
  3. Przy wizycie duszpasterskiej można poprosić o poświęcenie nowego mieszkania, warsztatu pracy lub przedmiotów kultu religijnego.
  4. Z okazji kolędy można z kapłanem poruszyć różne problemy związane z życiem religijnym – osobistym, rodzinnym czy życiem wspólnoty parafialnej. Nie rozmawiamy na tematy polityczne. Interesuje nas życie i problemy duchowe, które pragniemy pomóc rozwiązywać.
  5. Należy poinformować kapłana o wszelkich zmianach personalnych w rodzinie w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.
  6. Ponieważ parafia nieustannie się powiększa, a czas kolędy jest ograniczony na wizytę w jednym domu nie możemy przeznaczyć zbyt długiego czasu (prosimy o wyrozumiałość).
  7. Ministrantom prosimy umożliwić przebywanie w mieszkaniu – gdyby na dworze było zbyt zimno. Ministranci rozprowadzają kalendarze parafialne.
  8. Jeśli ktoś z nowych mieszkańców nie zapisał się w biurze parafialnym, jako parafianin, prosimy zatroszczyć się o zaproszenie kapłana podczas trasy kolędowej.
  9. Jeśli z przyczyn zawodowych lub wyjazdowych nie jesteśmy obecni na kolędzie to pod koniec stycznia możemy zaprosić kapłana w dniach oznaczonych „kolęda na zaproszenie”
  10. Ponieważ odległości od kościoła są dość znaczne, bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o przyjechanie po księdza na początku kolędy, a na końcu ze względów bezpieczeństwa o odwiezienie do domu.

 

PLAN KOLĘDY 2018/2019

 

27.12.2018 – CZWARTEK  – od godz. 14.00 DĄBROWA

1. Poprzeczna od 24 do 52 (także 27 i 27A) po drodze Grabowa

2. Poprzeczna od 22 do 2 (także 11 A-D i 13), Graniczna od początku, Sosnowe Zacisze,

3. Brzozowa od końca, po drodze Cukrowa

4. Działkowa od początku

 

28.12.2018 – PIĄTEK   – od godz. 14.00 DĄBROWA

1. Rolna od 1 do 45 i po drodze Polna oraz Dzikiej Róży i Daliowa

2. Rolna od 47do 82 Cytrynowa, Figowa, Daktylowa

3. Dojazd, Jabłoniowa , Oliwkowa, Gruszowa, Brzoskwiniowa,

4. Morelowa od końca i dalej Wiśniowa,  Czereśniowa, Śliwkowa, Kokosowa

 

29.12.2018 – SOBOTA  – od godz. 13.00 DĄBROWA

1. Ogrodowa od początku i Sadowa

2. Wiejska parzyste od początku, po drodze Goździkowa, Tulipanowa ,Liliowa,  (Makowa), Kwiatowa,

3. Wiejska nieparzyste od początku i po drodze Krótka

4. Okrężna od początku

 

30.12.20178– NIEDZIELA  – od godz. 14.00 DĄBROWA

1. Szkolna parzyste od końca  do 2

2. Sienkiewicza od końca, (prosimy o zgłoszenie nowych), Zachodnia i dalej

Szkolna nieparzyste od początku do 35,

3. Szkolna nieparzyste od końca do 37,  Nowoczesna i Sympatyczna

4. Szafirowa, Lazurowa od końca i  Krańcowa od początku

 

31.12.2018 – PONIEDZIAŁEK  i 01.01.2018 – WTOREK  -- KOLĘDY NIE MA

 

02.01.2019 – ŚRODA  – od godz. 16.00 DĄBROWA

1. Leśna od 1 do Wiejskiej (obie strony)

2. Leśna od 77 do 33 po drodze Agrestowa (17-29, 15-1, 2-14) i Solna

3. Świerkowa od końca, po drodze domy z Wysogotowa: Batorowskiej 1, 1A i 1B,
z Leśnej 98 do 85 + nowe numery
oraz Borówkowa, Bananowa,

4. Batorowska, Malwowa, Bystra, Jaśminowa, Turkusowa

 

03.01.2019 – CZWARTEK  – od godz. 16.00 DĄBROWA/SKÓRZEWO

1. DĄBROWA - Bukowska, Piaskowa, Słoneczna, Tęczowa, Błękitna

2. DĄBROWA - Orzechowa od końca, Topolowa, Akacjowa, Klonowa, Dębowa

3. SKÓRZEWO - Nektarowa, Miodowa i Arbuzowa od końca (prosimy o zgłoszenie nowych)

4. SKÓRZEWO - Pomarańczowa od końca

 

04.01.2019 – PIĄTEK   – od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Kokosowa nieparzyste od 1 do 65

2. Kokosowa parzyste od 2 do 76

 

05.01.2019 – SOBOTA – od godz. 13.00 SKÓRZEWO

1. Ananasowa nieparzyste od 1 do 79 po drodze Mandarynkowa

2. Ananasowa parzyste od 2-72

3. Cytrynowa nieparzyste od 1 do 97

4. Cytrynowa parzyste od 2 do 94

 

06.01.2019 – NIEDZIELA - KOLĘDY NIE MA

 

07.01.2019 – PONIEDZIAŁEK – od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Rumiankowa od 26 do końca i Nad Potokiem 20

2. Rumiankowa  od 24 do 2 i od 1 do7 oraz Podbiałowa od końca

3. Figowa, Daktylowa,  i dalej  Limonkowa od końca

4. Malinowa cała od początku

 

08.01.2019  – WTOREK  – od godz. 16 .00 SKÓRZEWO

1. Zielna od 6 (od Macierzankowej) do końca

2. Zielna 2 i 4 oraz dalej Jałowcowa od początku

2. Kminkowa od końca

3. Bazyliowa od początku i Koperkowa (od Rumiankowej)

 

09.01.2019 – ŚRODA  – od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Runa Leśnego od początku

2. Macierzankowa od początku

3. Jaśminowa od początku i Łopianowa od początku

4. Grejpfrutowa od początku

 

10.01.2019 – CZWARTEK   – od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Borówkowa i Jagodowa i dalej Kwiatowa 58-114

2. Kwiatowa parzyste od 2A do 56 i  Kwiatowa nieparzyste od 19 do 49

3. Botaniczna od początku  i dalej  Kwiatowa nieparzyste od 1do 11

4. Truskawkowa od końca i Tymiankowa

 

11.01.2019 - PIATEK - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1.  Nad Potokiem 26, Wrzosowa od końca 52 do 2 i 47 do 25

2. Poziomkowa parzyste od początku i dalej Wrzosowa od 17 do 1( nieparzyste)

3. Lawendowa od końca i dalej Poziomkowa nieparzyste od końca

4. Wakacyjna od końca

 

12.01.2019- SOBOTA  - od godz. 13.00 SKÓRZEWO

1. Radosna od końca i Jesienna od początku

2. Ogrodowa 47 (za Piękną), Piękna, Przyjazna, Pogodna, po drodze Złota

3. Wiosenna nieparzyste od 1-53 i parzyste 72-68 i Przedwiośnie

4. Batorowska 54, 64, 66, Wiosenna parzyste 2-66 , po drodze Letnia

 

13.01.2019 – NIEDZIELA - od godz. 14.00  SKÓRZEWO

1. Działkowa nieparzyste od końca do 29 i Wąska

2. Działkowa nieparzyste od 3 do 27 i po drodze parzyste 6 do 10

3. Działkowa parzyste od końca do 16

4. (Cisowa ?) Lipowa, Przylesie, Jaworowa od Malwowej, Mieczykowa,

Cedrowa, Orzechowa i Leszczynowa

 

14.01.2019 – PONIEDZIAŁEK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1.Poznańska nieparzyste od 129 do 59

2. Poznańska nieparzyste od 55 do 7

3. Poznańska parzyste od 64 do 10a i Zakręt

4.Miętowa od początku

 

15.01.2019 – WTOREK - od godz. 16.00  SKÓRZEWO

1. Stawna nieparzyste od końca

2. Stawna parzyste od końca i po drodze Oliwkowa, Jarzynowa i Spokojna

3. Ogrodowa od początku( także 48,50) , Nizinna, Winoroślowa,  Łanowa,

4. Jarzębinowa, Akacjowa i dalej Księżycowa od początku, Jowisza i Tęczowa od końca

 

16.01.2019– ŚRODA  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Skórzewska od początku do 31 i po drodze Świerkowa, Modrzewiowa i Klonowa

2. Topolowa, Kasztanowa Skórzewska od końca do 35A i po drodze Sosnowa,

Brzozowa i Laskowa

3. Bratnia od końca i Słoneczna od końca

4. Świt, Porankowa, Strumykowa od początku

 

17.01.2019 – CZWARTEK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Biedronki parzyste od 2-36, Pasikonika 16-2 i dalej Biedronki nieparzyste 63-81

2. Pasikonika 19 do 1 i dalej Świerszcza od początku

3. Biedronki nieparzyste  od 1 do 59

4. Poznańska  1B,1C,3,5;  2-8, 1; i dalej 1G-P, na końcu Nad Potokiem 3

 

18.01.2019 – PIATEK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Ważki od początku i dalej Motylka od końca

2. Świetlika od końca i dalej  Żuczka od końca

3. Szkolna parzyste od początku

4. Polna od końca i dalej Szkolna nieparzyste od końca (33do1)

 

19.01.2019 – SOBOTA  - od godz. 13.00 SKÓRZEWO

1. Różana od końca i Kolejowa parzyste od końca  oraz 1A , po drodze Kolorowa

2. Kolejowa nieparzyste od końca,  po drodze Wschodnia (prosimy o zgłoszenie nowych)

3. Batorowska nieparzyste od 21 do 1 (z przerwą na mszę o 15.00)

4. Batorowska nieparzyste od 23-47 i parzyste od 44 do 8(nowy szeregowiec prosimy o zgłoszenia nowych) i po drodze Wesoła

 

20.01.2019 – NIEDZIELA - od godz. 14.00 SKÓRZEWO

1 Trzmiela od 52 do 2

2.Trzmiela od 70 do 54, od 41-1

3. Poznańska 82 i dalej 88

4. Poznańska 84 i dalej 86

 

21.01.2019- PONIEDZIAŁEK  - od godz.16.00 SKÓRZEWO

1. Miła od początku

2. Dobra 1-29 i 36 – 2

3. Dobra 38-60 i 51-31 oraz Szczęśliwa

4. Koleżeńska od początku i Urocza

 

22.01.2019 – WTOREK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1.Czereśniowa od początku

2. Brzoskwiniowa od końca i Morelowa od końca

3. Sadowa  od początku po drodze Dębowa 15

4. Aroniowa i Morwowa od końca

 

23.01.2019– ŚRODA- od godz. 16.00  SKÓRZEWO

1. Sportowa od końca i Niecała po drodze

2. Krótka od końca

3Jabłoniowa od końca i dalej Wspólna od końca

4. Dębowa od Szarotkowej

 

24.01.2019 – CZWARTEK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO/WYSOGOTOWO

1.SKÓRZEWO: Koszykarska od początku i Szarotkowa od 209-193(także 163)

i od 218-252, 202 - (obie strony)

2.WYSOGOTOWO:  Miła, Rajska, Beztroska, Sielska, Batorowska od końca do 5A,
Pszenna od końca

3.WYSOGOTOWO: , Kamienna, Urocza, Piękna

4.WYSOGOTOWO: Warzywna, Owocowa Skórzewska od początku

 

25.01.2019 - PIATEK- od godz. 16.00 WYSOGOTOWO

1. Wierzbowa parzyste od początku do 98

2. Wierzbowa parzyste od końca do ul. Grzybowej i po drodze Owsianka

3. Wierzbowa nieparzyste od początku(do świetlicy) i po drodze Jutrzenki, Stolarska, Łąkowa

4. Wierzbowa nieparzyste od końca (do świetlicy) i Długa

 

26.01.2019 –SOBOTA - od godz. 13.00 SKÓRZEWO

1. Łyżwiarska, Wioślarska, Olimpijska, Piłkarska, Żeglarska

2.  Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Zacisze

 

27.01.2019–NIEDZIELA  - od godz. 14.00 SKÓRZEWO

1. Wiśniowa parzyste od końca

2. Bukowa i dalej Wiśniowa nieparzyste od początku

 

28.01.2019– PONIEDZIAŁEK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Gruszowa od końca i  Maratońska od początku

2. Grafitowa 12 i 14

 

29.01.2019 – WTOREK – od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Grafitowa 16 i 18

2. Grafitowa 20 i 22

 

30.01.2019 – ŚRODA – od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Grafitowa 8 i 10

 

31.01.2019- CZWARTEK – od godz. 16.00

1. Grafitowa 2 i 4 i 6