PLAN KOLĘDY 2017/18

Jak co roku w naszym kolędowaniu pomagają nam Ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej.

Wzorem lat ubiegłych, zgodnie z tradycją bardzo prosimy o zorganizowanie z danej ulicy przywiezienia i odwiezienia kapłana i ministrantów z kolędy. Praktykowanie tej tradycji jest również związane z troską o bezpieczeństwo.

KILKA RAD KOLĘDOWYCH

  1. Na czas wizyty duszpasterskiej kapłana, jeśli to tylko możliwe, powinni zgromadzić się wszyscy domownicy.
  2. Przed przyjęciem kapłana należy nakryć stół obrusem, postawić na nim lub położyć krzyż, naczynie z woda święconą i kropidło, obok krzyża płonącą święcę. Jeśli woda nie jest święcona poprosić o jej poświęcenie. Woda święcona dostępna jest w kruchcie kościoła.
  3. Przy wizycie duszpasterskiej można poprosić o poświęcenie nowego mieszkania, warsztatu pracy lub przedmiotów kultu religijnego.
  4. Z okazji kolędy można z kapłanem poruszyć różne problemy związane z życiem religijnym – osobistym, rodzinnym czy życiem wspólnoty parafialnej. Nie rozmawiamy na tematy polityczne. Interesuje nas życie i problemy duchowe, które pragniemy pomóc rozwiązywać.
  5. Należy poinformować kapłana o wszelkich zmianach personalnych w rodzinie w celu aktualizacji ewidencji parafialnej.
  6. Ponieważ parafia nieustannie się powiększa, a czas kolędy jest ograniczony na wizytę w jednym domu nie możemy przeznaczyć zbyt długiego czasu (prosimy o wyrozumiałość).
  7. Ministrantom prosimy umożliwić przebywanie w mieszkaniu – gdyby na dworze było zbyt zimno. Ministranci rozprowadzają kalendarze parafialne.
  8. Jeśli ktoś z nowych mieszkańców nie zapisał się w biurze parafialnym, jako parafianin, prosimy zatroszczyć się o zaproszenie kapłana podczas trasy kolędowej.
  9. Jeśli z przyczyn zawodowych lub wyjazdowych nie jesteśmy obecni na kolędzie to pod koniec stycznia możemy zaprosić kapłana w dniach oznaczonych „kolęda na zaproszenie”
  10. Ponieważ odległości od kościoła są dość znaczne, bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o przyjechanie po księdza na początku kolędy, a na końcu ze względów bezpieczeństwa o odwiezienie do domu. 

 

PLAN KOLĘDY 2017/18 – SKÓRZEWO

 

27.12.2017 – ŚRODA  – od godz. 14.00 DĄBROWA

1. Wiejska parzyste od początku, po drodze Goździkowa, Tulipanowa (Liliowa?)

2. Wiejska nieparzyste od początku i po drodze Krótka

3. Kwiatowa, Ogrodowa od początku i Sadowa

4Orzechowa od końca, Topolowa, Akacjowa 25 i 27, Klonowa, Akacjowa 10-14, Dębowa

 

28.12.2017 – CZWARTEK  – od godz. 14.00 DĄBROWA

1.  Szkolna nieparzyste od początku do 39A, po drodze Zachodnia, Nowoczesna i Sympatyczna

2. Szkolna nieparzyste od końca do 45

3. Szkolna parzyste (od końca)

4. Bukowska, Piaskowa, Słoneczna, Tęczowa, Błękitna

 

29.12.2017 – PIĄTEK – od godz. 14.00  DĄBROWA

1. Graniczna od końca, Sosnowe Zacisze i Poprzeczna 1-24 (także 11 A-D i 13)

2. Poprzeczna od końca do nr 22 (także 27 i 27A) po drodze Grabowa

3. Brzozowa od końca, po drodze Cukrowa

4. Szafirowa, Lazurowa od końca i  Krańcowa od początku

 

30.12.2017 – SOBOTA – od godz. 13.00  DĄBROWA

1. Rolna od 47do 82  - (z przerwą na Mszę o g. 16:30)

2. Rolna od 1 do 45 i po drodze Polna oraz Dzikiej Róży i Daliowa

3. Świerkowa od końca, po drodze domy Batorowskiej 1, 1A i 1B, z Leśnej 98 do 85 + nowe numery oraz Borówkowa, Bananowa, Cytrynowa, Figowa, Daktylowa

4. Działkowa od początku

 

31.12.2017 – NIEDZIELA i 01.01.2018 – PONIEDZIAŁEK    –  KOLĘDY NIE MA

 

02.01.2018 – WTOREK  – od godz. 16.00 DĄBROWA

1. Okrężna od końca

2. Leśna od początku do Wiejskiej (1-33A) i Solna

3. Leśna od Rolnej do Wiejskiej (47 ) i po drodze Agrestowa

4. Batorowska, Malwowa, Bystra, Jaśminowa, Turkusowa

 

03.01.2018 – ŚRODA  – od godz. 16.00 DĄBROWA

1. Gruszowa, Brzoskwiniowa, po drodze Oliwkowa 6-3

2. Jabłoniowa od końca, Oliwkowa 21A, 21, 19, 14, Morelowa,

3. Czereśniowa, Wiśniowa, Śliwkowa, Kokosowa od końca

4. Sienkiewicza ( prosimy o zgłoszenie)Mickiewicza

 

04.01.2018 – CZWARTEK  – od godz. 16.00 WYSOGOTOWO

1. Wierzbowa nieparzyste od początku do Długiej po drodze Jutrzenki, Stolarska i Łąkowa,

2. Wierzbowa nieparzyste od końca (157-125) do świetlicy

3. Wierzbowa parzyste od końca 152- i po drodze Owsiana

4. Wierzbowa parzyste od początku do 98

 

05.01.2018 – PIATEK – od godz. 16.00 WYSOGOTOWO/SKÓRZEWO

1. Urocza, Kamienna, Piękna

2. Warzywna, Owocowa, Skórzewska

3. Miła, Rajska, Beztroska, Sielska, Batorowska od końca do 5A, Pszenna od końca

4. Runa Leśnego od początku

 

06.01.2018 – SOBOTA  – KOLĘDY NIE MA

 

07.01.2018 – NIEDZIELA  – od godz. 14.00  SKÓRZEWO

1. Kwiatowa nieparzyste od początku (1-49)

2. Kwiatowa parzyste od 2 do 56

3. Borówkowa  i Jagodowa, Kwiatowa parzyste od 58-114

4. Truskawkowa od końca i Tymiankowa

 

08.01.2018  – PONIEDZIAŁEK  – od godz. 16 .00 SKÓRZEWO

1. Malinowa cała od końca

2. Poziomkowa parzyste od początku

3. Poziomkowa nieparzyste od początku i Lawendowa

4.  Kminkowa od końca

 

09.01.2018 – WTOREK  – od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Bazyliowa od początku i Koperkowa (od Rumiankowej)

2. Jaśminowa od początku i Łopianowa od początku

3. Nad Potokiem 26, Wrzosowa od końca / cała/

4. Macierzankowa od początku  i od godz. 18.00 Limonkowa od początku

 

10.01.2018 – ŚRODA  – od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Zielna 2 i 4 oraz dalej Jałowcowa od początku

2  Rumiankowa od 26 do końca i Nad Potokiem 20

3. Rumiankowa  24-2 i 1-7 Podbiałowa od końca

4. Zielna od 6 (od Macierzankowej) do końca

 

11.01.2018 - CZWARTEK - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Grejpfrutowa od początku

2. Miętowa od początku

3. Figowa od początku, Daktylowa, Pomarańczowa 48-70 i 47-71 (Prosimy o zgłoszenie)

4. Bratnia od początku i Słoneczna od końca

 

12.01.2018- PIĄTEK  - od godz. 16.00  SKÓRZEWO

1. Kokosowa nieparzyste od 1 do 65

2. Kokosowa parzyste od 2 do 76

3. Batorowska nieparzyste od 21 do 1

4. Batorowska parzyste od 23 do 47 i  parzyste od 44 do 4 i po drodze Wesoła

 

13.01.2018 – SOBOTA - od godz. 13.00  SKÓRZEWO

1. Cytrynowa nieparzyste od 1 do 97

2. Cytrynowa parzyste od 2 do 94

3. Ananasowa parzyste od 2-72

4. Ananasowa nieparzyste od 1 do 79 po drodze Mandarynkowa

 

14.01.2018 – NIEDZIELA  - od godz. 14.00 SKÓRZEWO

1. Botaniczna od końca i dalej Działkowa nieparzyste od 3-19

2. Działkowa nieparzyste od końca do 21 i po drodze Wąska

3. Działkowa parzyste od początku

 

15.01.2018 – PONIEDZIAŁEK - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Poznańska nieparzyste od 55 do 7

2. Poznańska nieparzyste od 59-129

3. Poznańska parzyste od 64 do 10a i Zakręt

4. Jarzębinowa, Akacjowa i dalej Księżycowa od początku, Jowisza i Tęczowa od końca

 

16.01.2018– WTOREK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Poznańska 82 i dalej 88

2. Poznańska 84 i dalej 86

3. Dębowa od początku

4. Sportowa od końca i Niecała po drodze

 

17.01.2018 – ŚRODA  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Topolowa, Kasztanowa Skórzewska od końca i po drodze Sosnowa, Brzozowa i Laskowa

2. Skórzewska od początku i po drodze Świerkowa, Modrzewiowa i Klonowa

3. Świt, Porankowa, Strumykowa od początku

4. Łanowa, Winoroślowa, Nizinna, Ogrodowa nr. 48,50 dalej Ogrodowa od końca

 

18.01.2018 – CZWARTEK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Batorowska 54, 64, 66, Wiosenna nieparzyste od 1-47 i parzyste 68-72

2. Nektarowa i Miodowa (prosimy o zgłoszenie),Wiosenna parzyste 66-2, po drodze Letnia

3. Szkolna parzyste od początku

4. Polna od końca i dalej Szkolna nieparzyste od końca (33-1)

 

19.01.2018 – PIĄTEK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Wakacyjna od końca

2. Bukowa i dalej Wiśniowa nieparzyste od początku

3.Różana i Wiśniowa parzyste od końca

4. Jabłoniowa (od końca) i dalej przejazd na Wspólną od końca

 

20.01.2018 – SOBOTA - od godz. 13.00 SKÓRZEWO

1. ( Cisowa ?) Lipowa, Przylesie, Jaworowa od Malwowej, Mieczykowa,

Cedrowa, Orzechowa i Leszczynowa

2. Stawna parzyste od końca i po drodze Oliwkowa, Jarzynowa i Spokojna

3. Stawna nieparzyste od końca

 

21.01.2018- NIEDZIELA  - od godz.14.00 – SKÓRZEWO

1.Kolejowa nieparzyste od końca

2.Kolejowa parzyste od końca, po drodze Kolorowa

3.Radosna od końca i Jesienna od początku

4 Ogrodowa 47 (za Piękną), Piękna, Przyjazna, Pogodna, po drodze Złota

 

22.01.2018 – PONIEDZIAŁEK  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Sadowa  od końca  (po drodze Dębowa 15)

2. Koszykarska od 6 i Szarotkowa od 209-193 (także 163, 161 i 159) i od 202-244 - (obie strony)

3. Łyżwiarska, Wioślarska, Olimpijska, Piłkarska, Żeglarska

4. Aroniowa i Morwowa od końca

 

23.01.2018– WTOREK - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Maratońska od Szarotkowej

2. Gruszowa od końca i Czereśniowa od początku

3. Brzoskwiniowa od końca i Morelowa od końca

4. Poznańska 1B,3,5; 2-8,1; i dalej 1G-P, na końcu Nad Potokiem 3

 

24.01.2018 – ŚRODA  - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1.Dobra 1-29 i 36 – 2

2. Dobra 38-60 i 51-31 oraz Szczęśliwa

3. Miła od początku

4. Koleżeńska od początku i Urocza ( ? )

 

25.01.2018 - CZWARTEK- od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Ważki od początku i dalej Motylka od końca

2. Świetlika od końca i dalej  Żuczka od końca

3. Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Zacisze

 

26.01.2018 –PIĄTEK - od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1. Biedronki nieparzyste  od 59 do 1

2. Biedronki parzyste od 2-36, Pasikonika 16-2 i dalej Biedronki nieparzyste 63-81

3. Pasikonika 19-1 i Świerszcza od końca

 

27.01.2018–SOBOTA   - od godz. 13.00  SKÓRZEWO/BATOROWO

1. SKÓRZEWO: Krótka od końca

2. BATOROWO: Stefana Batorego od 55A do 71 i po drodze Widok i Nad Stawem

3. BATOROWO: Stefana Batorego od 88-120 i dalej Batorowska

 

28.01.2018– NIEDZIELA  - od godz. 14.00 SKÓRZEWO

1.Grafitowa 22, 20, 18

2. Grafitowa 16,14,12

3. Grafitowa 10, 8, 6

 

29.01.2018 – PONIEDZIAŁEK – od godz. 16.00 SKÓRZEWO

1 Trzmiela od 52 do 2

2.Trzmiela od 70 do 54, od 41-1

3. Grafitowa 4, 2

 

30.01.2018 – WTOREK  - KOLĘDA NA ZAPROSZENIE (od 10:00 lub od 15:00)