Pielgrzymko-Wycieczka Parafii w Skórzewie śladami św. Olafa

Pielgrzymko-Wycieczka Parafii w Skórzewie

Śladami św. Olafa –Norwegia i Szwecja 31.05 – 10.06.2020

 

Dzień I: (31.05.2020r.)-niedziela

12.30 Msza św. w Kościele parafialnym, zbiórka i pakowanie na parkingu przy probostwie,  godz. 14:00 wyjazd - przejazd do terminalu promów w Świnoujściu. Zaokrętowanie na wieczorny prom, rejs do Szwecji. Na promie do dyspozycji podróżnych m.in.: restauracja, bar, kantor. Nocleg na promie w kabinach 4-osobowych wewnętrznych, prom płynie ok. 7 godzin.

 

Dzień II: (01.06.2020r.)-poniedziałek

Po śniadaniu na promie przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji. Krótkie zwiedzanie Göteborga – drugiego co do wielkości miasta Szwecji. Tego dnia będziemy chcieli doświadczyć spotkania z Polską Misją Katolicką w Göteburgu, w tym celu nawiedzimy Kościół Chrystusa Króla. Później przejazd w stronę Norwegii, postój w Iddefjord na granicy szwedzko-norweskiej przy moście łączącym dwa brzegi fiordu. Przejazd do hotelu w okolicy Oslo, kolacja, nocleg.

 

Dzień III: (02.06.2020r.)-wtorek

Śniadanie, przyjazd do Oslo, zwiedzanie norweskiej stolicy z przewodnikiem lokalnym. Zobaczymy m.in. ratusz miejski, w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, przez fragment Oslofiordu przepłyniemy stateczkiem na półwysep Bygdøy, gdzie zwiedzimy muzeum łodzi wikingów, wizytę w stolicy zakończymy obserwacją uroczystej zmiany warty Gwardii Królewskiej. W godzinach popołudniowych wyjazd na północ. Kolacja i nocleg w środkowej Norwegii.

 

Dzień IV: (03.06.2020r.)-środa

Śniadanie, przejazd do Trondheim i zwiedzanie gotyckiej Katedry Nidaros, to największa świątynia w całej Skandynawii, miejsce symbolicznego pochówku króla Norwegii św. Olafa II, który wprowadził w Norwegii chrześcijaństwo. Po śmierci w bitwie został uznany za męczennika, później ogłoszony świętym. Jego grób w katedrze Nidaros od wieków był miejscem pielgrzymek. W katedrze koronowani są monarchowie Norwegii. Dalszy ciąg zwiedzania Trondheim, pięknie położonego nad Trondheimsfjordem: most Starego Miasta z XVII wieku, drewniane kolorowe domy i magazyny kupieckie postawione nad fiordem na palach. Kolacja i nocleg.

 

Dzień V: (04.06.2020r.)-czwartek

Po śniadaniu przejazd w kierunku lodowca Svartisen, otoczonego parkiem narodowym słynącym z wyjątkowo surowego klimatu. Przejazd przez północne pustkowia. Planujemy postój w stacji turystycznej przy przekroczeniu granicy Koła Podbiegunowego – możliwość wykupienia certyfikatu. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. 

 

Dzień VI: (05.06.2020r.)-piątek

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Bodo na prom do Archipelagu Lofotów, przypłynięcie do Moskenes i krótki przejazd do wioski Å – miejscowości o najkrótszej nazwie na świecie, utrzymującej się z rybołówstwa i sztokfisza, czyli suszonych dorszy. Zachwycamy się krajobrazami Lofotów, których nie sposób przyrównać do niczego w Europie, postój widokowy nad wioską Reine. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień VII: (06.06.2020r.)-sobota

Po śniadaniu wykwaterowanie i dalszy przejazd przez wyspy, słynnym mostem ku wiosce Hamnøy. Spacer po plaży otwartej na Morze Norweskie. Zachwycający przejazd do malowniczej wioski Henningsvaer, zwanej Wenecją Lofotów. Dalsza droga przez archipelag w kierunku przeprawy promowej, powrót na Półwysep Skandynawski. Zakwaterowanie w hotelu na brzegu 40-kilometrowego fiordu. Odpoczynek nad ostatnim norweskim fiordem. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień VIII: (07.06.2020r.)-niedziela

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd ku granicy ze Szwecją. Przekroczenie granicy szwedzkiej i przejazd przez tamtejsze pojezierze. Po drodze fotostopy z widokami na jeziora i pasma Gór Skandynawskich. Po drodze będziemy chcieli pomodlić się w kościele Stensele – największej drewnianej świątyni Szwecji. Nocleg tranzytowy w środkowej Szwecji.

 

Dzień IX: (08.06.2020r.)-poniedziałek

Śniadanie, przejazd przez południową część Pojezierza, przyjazd do Uppsali – nawiedzenie katedry. Wewnątrz pochowana jest Katarzyna Jagiellonka, a na wieżach wiszą dzwony wywiezione z Polski przez Szwedów w trakcie Wojny Północnej. Kolacja i nocleg w okolicy Sztokholmu.

 

Dzień X: (09.06.2020r.)-wtorek

Po śniadaniu przejazd do Sztokholmu, spacer między zabytkami stolicy Szwecji: Stare Miasto z wąskimi uliczkami i kanałami (zwane Wenecją Północy), Pałac Królewski, Parlament, domy kupieckie, ratusz, katedra. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Ystad. Późnym wieczorem zaokrętowanie na prom do Polski. Kolacja na promie i powrót do kraju.

 

Dzień XI: (10.06.2020r.)-środa

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Świnoujścia w godzinach porannych, przejazd do Skórzewa, zakończenie pielgrzymki.

 

***Kolejność programu może ulec zmianie z powodu warunków pogodowych lub organizacyjnych

 

Cena wyjazdu wynosi: 1155 euro+1500zł

Cena zawiera:

*2 noclegi na promie w kajutach 4-osobowych

*8 noclegów w hotelach 3* w Norwegii oraz Szwecji

*10 śniadań oraz 9 kolacji

*Pilot-Przewodnik na trasach

*Ubezpieczenie NNW i KL

*Codzienne opłaty klimatyczne

*Przeprawy promowe na Lofoty

*Przejazd autokarem zach., opłaty parkingowe i opłaty tranzytowe i wjazdy do miast

Uwaga:

***Dodatkowo płatne bilety wstępu oraz opłata za przewodnika w Oslo: 120 euro /osoba. Zbierane w autobusie na początku wyjazdu.

***Do obiadokolacji płatne napoje

 

***Zapisy wraz z wpłatą 200 euro u księdza proboszcza

KOLEJNE RATY:

DO 31.03.20 – 500 euro i 500 zł

Do 30.04.20 – 455 euro i 1000 zł