Pielgrzymka do Rumunii (19 – 30 sierpnia 2019 r.)

Dzień I: (poniedziałek, 19.08.2019 r.)

Wyjazd ze Skórzewa o godz. 3:00, przejazd do Lewoczy – modlitwa w najważniejszym sanktuarium maryjnym Słowacji. Przejazd przez Węgry, przekroczenie granicy węgiersko-rumuńskiej. Obiadokolacja i nocleg w Oradii.

Dzień II: (wtorek, 20.08.2019 r.)

Po śniadaniu wyjazd w głąb Rumunii, po drodze postój na pierwszej górskiej przełęczy.

Dojedziemy do Alba Iulii – modlitwa w największej katolickiej katedrze Siedmiogrodu oraz

spacer po centrum miasteczka otoczonego cytadelą. Po zwiedzaniu dalszy przejazd przez

Siedmiogród. Obiadokolacja i nocleg w górach w okolicy miasta Braszów.

Dzień III: (środa, 21.08.2019 r.)

Po śniadaniu zwiedzanie Siedmiogrodu: wizyta w wyjątkowym ufortyfikowanym pocysterskim kościele w Prejmer (zabytek z Listy Dziedzictwa UNESCO), w wysoko położonym na skale zamku chłopskim Rasnov oraz w zamku królewskim Bran (zwanym zamkiem Drakuli),możliwość zakupu pamiątek na dużym bazarze. Przejazd do Braszowa – spacer i modlitwa w największym mieście Siedmiogrodu. Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu w górach.

Dzień IV: (czwartek, 22.08.2019 r.)

Po śniadaniu przejazd do oszałamiającej i pięknie położonej w górach rezydencji królewskiej

Pelesz, skąd udamy się do stolicy. W Bukareszcie zobaczymy Pałac Parlamentu – największy

cywilny budynek świata oraz katedrę katolicką, główną świątynię archidiecezji Bukaresztu.

Następnie udamy się już w kierunku wybrzeża Morza Czarnego. Obiadokolacja i nocleg nad

morzem.Dzień V: (piątek, 23.08.2019 r.)

Wypoczynek nad Morzem Czarnym. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu.

Dzień VI: (sobota, 24.08.2019 r.)

Wypoczynek nad Morzem Czarnym. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu. Dla chętnych

popołudniowa wycieczka do najbardziej znanego nadmorskiego miasta w Rumunii – Konstancy.

Dzień VII: (niedziela, 25.08.2019 r.)

Po śniadaniu wyjazd na Bukowinę. Po drodze msza święta w kościele katolickim. Obiadokolacja i nocleg na Bukowinie.

Dzień VIII: (poniedziałek, 26.08.2019 r.)

Po śniadaniu wyjazd ku cudom przyrody – przejedziemy przez niezwykły wąwóz Bicaz oraz

nad Czerwone Jezioro, jeśli pogoda pozwoli, msza święta nad największym jeziorem

osuwiskowym w całych Karpatach. Po drodze zobaczymy także zameczek, w którym

internowany był prezydent Mościcki. Obiadokolacja i nocleg w tym samym hotelu na Bukowinie. Wieczorem występ zespołu folklorystycznego i tradycyjna muzyka rumuńskich górali.

Dzień IX: (27.08.2019 r.)

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie serca Bukowiny – zobaczymy pięknie malowane klasztory (zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) oraz spotkamy się z Polakami mieszkającymi na tych ziemiach. Msza święta w sanktuarium Matki Boskiej Kaczyckiej. Obiadokolacja i nocleg w tym samym hotelu na Bukowinie.

Dzień X: (28.08.2019 r.)

Po śniadaniu wyjazd z Bukowiny w kolejny górski region – Maramuresz. Zobaczymy kompleks drewnianych świątyń w dolinie Izy oraz „Wesoły Cmentarz”. Na obiadokolację i nocleg dojedziemy w okolice przygranicznego Satu Mare.

Dzień XI: (29-30.08.2019 r.)

Po śniadaniu wyjazd z hotelu ku granicy rumuńsko-węgierskiej. Przejazd przez Węgry i Słowację, powrót do Polski w godzinach wczesnorannych

***Kolejność programu może ulec zmianie z powodu warunków pogodowych lub organizacyjnych

Cena: 415 € + 1000 zł

Cena zawiera:

*10 Noclegów w hotelach

*Wyżywienie (10 śniadań, 10 obiadokolacji)

*Pilot i przewodnicy na trasach

*Ubezpieczenie NNW i KL

*Występ zespołu folklorystycznego

*Opłaty klimatyczne

*Przejazd autokarem zach., opłaty parkingowe i opłaty tranzytowe

Uwaga: