Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Plan kolędy 2014/2015

Plan kolędy 2014/2015
21/12/2014

Po Świętach, w poniedziałek 29 XII, rozpoczniemy DUSZPASTERSKIE ODWIEDZINY RODZIN, czyli Kolędę.

Czytaj więcej...

NASZE ŻYCZENIA

NASZE ŻYCZENIA
21/12/2014

Drodzy Parafianie, zawsze otaczamy Was modlitwą, ale szczególnie w czasie Wigilii i Bożego Narodzeni...

Czytaj więcej...

Papież Franciszek o radości Chrześcijańskiej

Papież Franciszek o radości Chrześcijańskiej
14/12/2014

Chrześcijanin jest człowiekiem radości. Tego uczy nas Jezus, tego naucza nas Kościół, zwłaszcza w ty...

Czytaj więcej...