Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Papież mówi o nich: "przeklęci"

Papież mówi o nich: "przeklęci"
23/11/2015

Cały świat jest dziś w stanie wojny, której nie da się usprawiedliwić. A odrzucenie drogi pokoju spr...

Czytaj więcej...

NASZ PATRON MIAŁ GEST

NASZ PATRON MIAŁ GEST
08/11/2015

ŻÓŁNIERZ - Święty Marcin był synem rzymskiego legionisty. Z woli ojca sam również obrał stan żołnier...

Czytaj więcej...

Pomoc dla chrześcijan w Syrii

Pomoc dla chrześcijan w Syrii
01/11/2015

W niedzielę, 8 listopada 2015 r. przeżywać będziemy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowany...

Czytaj więcej...