Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Jeszcze kilka słów o kolędzie...

Jeszcze kilka słów o kolędzie...
07/02/2016

W środę 27.01.2016 roku zakończyliśmy Odwiedziny Duszpasterskie, zwane Kolędą, które w tradycji pols...

Czytaj więcej...

Kolędowe statystyki 2016

Kolędowe statystyki 2016
30/01/2016

Parafię zamieszkuje ok. 7500 osób, z czego stały kontakt na kolędzie mamy z 1883 rodzinami, które st...

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Parafii św. Marcina i Wincentego M. w Skórzewie

Pielgrzymka Parafii św. Marcina i Wincentego M. w Skórzewie
24/01/2016

Do Włoch z okazji roku Miłosierdzia Bożego - 05-16.06.2016

Czytaj więcej...