Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
22/02/2015

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Izraela (Ziemi Świętej). Ponieważ lista 50 uczestników z ter...

Czytaj więcej...

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne
15/02/2015

W Środę Popielcową rozpoczniemy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, potrwają one do niedzieli...

Czytaj więcej...

Oddajmy 1% na leczenie i rechabilitację dzieci z Naszej parafii

Oddajmy 1% na leczenie i rechabilitację dzieci z Naszej parafii
09/02/2015

Jesteśmy przekonani, że każdy z parafian ma świadomość tego, że w naszej wspólnocie parafialnej żyją...

Czytaj więcej...