Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Miłość małżeńska - relacja, o którą warto dbać

Miłość małżeńska - relacja, o którą warto dbać
15/09/2014

Serdecznie zapraszamy na warsztaty małżeńskie w formie dochodzącej z serii Parafialne Spotkania Tema...

Czytaj więcej...

„Spotkać Boga w wakacje” - Głosowanie

„Spotkać Boga w wakacje” - Głosowanie
10/09/2014

Rozpoczynamy głosowanie w konkursie ogłoszonym przed wakacjami. Dziekujemy za przesłanie wszystkich...

Czytaj więcej...

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia - Orionistek

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia - Orionistek
10/09/2014

Zgromadzenie zostało założone w 1915 roku we Włoszech przez księdza Alojzego Orione, charyzmatyczneg...

Czytaj więcej...