Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Bp Dajczak odwiedza parafian w Barwicach po napadzie na księdza. Nie dajcie się pokonać tą zbrodnią

Bp Dajczak odwiedza parafian w Barwicach po napadzie na księdza. Nie dajcie się pokonać tą zbrodnią
16/11/2014

- Chciałem stanąć tu z wami, by się razem z wami modlić, ale także, żeby wam podziękować za taką mił...

Czytaj więcej...

Towarzystwo Przyjaciół  Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu

Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu
09/11/2014

Każdy może należeć do Towarzystwa Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu (TP ASD...

Czytaj więcej...

Organizacja ruchu we Wszystkich Świętych

Organizacja ruchu we Wszystkich Świętych
28/10/2014

Organizacja ruchu w związku ze świętem Wszystkich Świętych w dniach: 31.10.2014 od godziny 15:00 do...

Czytaj więcej...