Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Druga ogólnopolska zbiórka na pokrycie części kosztów związanych z wydarzeniami centralnymi ŚDM

Druga ogólnopolska zbiórka na pokrycie części kosztów związanych z wydarzeniami centralnymi ŚDM
24/05/2015

We wszystkich parafiach organizowana jest ogólnopolska składka na przygotowanie Światowych Dni Młodz...

Czytaj więcej...

Pozdrowienia i błogosławieństwo papieża Franciszka dla uczestników Marszu dla Życia

Pozdrowienia i błogosławieństwo papieża Franciszka dla uczestników Marszu dla Życia
17/05/2015

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Arcybiskupie, Jego Świątobliwość Franciszek poinformowany o Marszu dla...

Czytaj więcej...

ks. Abp Stanisław Gądecki na Jasnej Górze – fragmenty homilii

ks. Abp Stanisław Gądecki na Jasnej Górze – fragmenty homilii
08/05/2015

Znaczną część homilii abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski 3 maja poświęcił wybor...

Czytaj więcej...