Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Tylko prawdziwe ryzyko sprawdza jakość wiary

Tylko prawdziwe ryzyko sprawdza jakość wiary
22/03/2015

„Bóg nie umarł" to najgłośniejszy film religijny minionego roku. Wyprodukowany w 2014 roku od razu s...

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Wielkopostny koncert Metrospirituals "Pasja XXI"

Zapraszamy na Wielkopostny koncert Metrospirituals "Pasja XXI"
15/03/2015

Metrospirituals to zespół z Wrocławia wykonywający muzykę z pogranicza muzyki popularnej, jazzu i wo...

Czytaj więcej...

Pielgrzymko-Wycieczka Parafii

Pielgrzymko-Wycieczka Parafii
09/03/2015

Góry Świętokrzyskie - Opatów - Ujazd- Sandomierz - Puławy - Nałęczów - Kazimierz Dolny - Kozłówka -...

Czytaj więcej...