Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Pomoc dla pogorzelców z Palędzia

Pomoc dla pogorzelców z Palędzia
08/07/2016

W sobotę 18 czerwca przed południem w pożarze uległ zniszczeniu dom w Palędziu, w którym mieszkały 4...

Czytaj więcej...

Światowe Dni Młodzieży w Skórzewie

Światowe Dni Młodzieży w Skórzewie
04/07/2016

informacje dla rodzin przyjmujących pielgrzymów i osób chcących pomóc

Czytaj więcej...

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa Proboszcza

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa Proboszcza
17/05/2016

JUBILEUSZOWE DZIĘKCZYNIENIE z okazji 25 Rocznicy Święceń Kapłańskich

Czytaj więcej...