Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Bezpłatna Poradnia Prawna w Domu Parafialnym

Bezpłatna Poradnia Prawna w Domu Parafialnym
02/10/2016

Informujemy, iż z dniem 11 października wznawia swą działalność bezpłatna Poradnia Prawna.

Czytaj więcej...

Chórek dziecięcy "Złoty Głosik"

Chórek dziecięcy "Złoty Głosik"
30/09/2016

Zapraszamy na kolejne spotkania i próby chórku.

Czytaj więcej...

"Z głębokim bólem"

"Z głębokim bólem"
17/05/2016

Zniszczenie pomnika św. Jana Pawła II stojącego dotychczas na terenie parafialnym w Dąbrowie.

Czytaj więcej...