Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Pokolędowe słowo proboszcza.

Pokolędowe słowo proboszcza.
01/02/2015

W czwartek 29.01.2014 roku zakończyliśmy Odwiedziny Duszpasterskie, zwane Kolędą, które w tradycji p...

Czytaj więcej...

TWOJE DZIECKO - WIELKA SPRAWA

TWOJE DZIECKO - WIELKA SPRAWA
25/01/2015

Jego szczęście w Twoich rękach

Czytaj więcej...

Plan kolędy 2014/2015

Plan kolędy 2014/2015
21/12/2014

Po Świętach, w poniedziałek 29 XII, rozpoczniemy DUSZPASTERSKIE ODWIEDZINY RODZIN, czyli Kolędę.

Czytaj więcej...