Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Powstanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

Powstanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej
14/01/2017

Galeria zdjęć ze spotkania na którym Ks. Arcybiskup Metropolita wręczył Dekret erygujący Parafialny...

Czytaj więcej...

Życzenia

Życzenia
24/12/2016

Duszpasterskie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Plan Kolędy 2016/17

Plan Kolędy 2016/17
24/12/2016

Prosimy o zapoznanie się z planem kolędy na rok 2016/17.

Czytaj więcej...