Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Cały kościół jest misyjny

Cały kościół jest misyjny
23/11/2014

Młody człowiek wrażliwy na nędzę tego świata zastanawia się czasami jak pomóc misjonarzom i ich podo...

Czytaj więcej...

Rok Życia Konsekrowanego

Rok Życia Konsekrowanego
23/11/2014

Ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok Życia Konsekrowanego będzie obchodzony w całym Kościele...

Czytaj więcej...

Bp Dajczak odwiedza parafian w Barwicach po napadzie na księdza. Nie dajcie się pokonać tą zbrodnią

Bp Dajczak odwiedza parafian w Barwicach po napadzie na księdza. Nie dajcie się pokonać tą zbrodnią
16/11/2014

- Chciałem stanąć tu z wami, by się razem z wami modlić, ale także, żeby wam podziękować za taką mił...

Czytaj więcej...