Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka

1. Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to „słodki obowiązek”.

2. Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

3. Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę. Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

4. Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy.

5. W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

Zobacz również

Pielgrzymka Parafii Św. Marcina i Wincentego M. w Skórzewie

Pielgrzymka Parafii Św. Marcina i Wincentego M. w Skórzewie
10/04/2016

Jubileuszowym Roku Miłosierdzia: Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków – Łagiewniki, Wieliczka, Ty...

Czytaj więcej...

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne
19/03/2016

Informacje o nabożeństwach, plan adoracji, godziny mszy świętych.

Czytaj więcej...

W roku miłosierdzia oddajmy 1% na leczenie i rehabilitację dzieci z naszej parafii

W roku miłosierdzia oddajmy 1% na leczenie i rehabilitację dzieci z naszej parafii
11/03/2016

Jesteśmy przekonani, że każdy z parafian ma świadomość tego, że w naszej wspólnocie parafialnej żyją...

Czytaj więcej...