ANDRZEJ KARPIŃSKI - KONCERT

26.04.2018r. godz. 20:00, klub Blue Note Poznań
Andrzej Karpiński - koncert muzyki improwizowanej na perkusję, głos i elektronikę.

Uwaga!
Z okazji 55. urodzin artysty wstęp na koncert jest wolny! W trakcie występu będzie okazja do wsparcia przez Państwa dowolną kwotą zakupu wózka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej, 16-letniej Zuzanny Łodygi ze Skórzewa. Zuzia, w wyniku błędu popełnionego przez lekarza, urodziła się w zamartwicy okołoporodowej i w konsekwencji tego cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i wiele współistniejących schorzeń takich jak: padaczka, niedowidzenie, skolioza, zwichnięte biodro, przepuklina przeponowa, refluks żołądkowo-przełykowy, astma i wiele innych. Nie potrafi chodzić, samodzielnie siedzieć i mówić. Wymaga 24-godzinnej opieki, intensywnej rehabilitacji, masaży i licznych zabiegów pielęgnacyjnych w tym karmienia, przewijania i częstego odsysania wydzieliny z dróg oddechowych. Zuzia mieszka tylko z mamą. Ich codzienność, krótkie podróże lub spacery są prawdziwym wyzwaniem. Z powodu porażenia, zwichniętego biodra i dużej skoliozy Zuzia może siedzieć i być przewożona jedynie w specjalnie dobranym wózku, który jednocześnie spełnia funkcję fotelika terapeutycznego stosowanego w domu. Dziewczynka obecnie jest w okresie intensywnego wzrostu i wózek, z którego dotąd korzystała jest już za mały. Po wielu przymiarkach, udało się mamie znaleźć najbardziej odpowiedni, większy wózek. Jego koszt to 17 200,00 zł. NFZ refunduje wydatki na ten cel tylko do kwoty 3000,00 zł. Zatem, jeżeli to możliwe, wesprzyjcie Państwo proszę dowolną kwotą tę inicjatywę w trakcie koncertu. Całość zostanie przekazana bezpośrednio do rąk mamy Zuzi następnego dnia po koncercie. Za okazane serce już teraz serdecznie dziękujemy i... zapraszamy na koncert!


Andrzej Karpiński (ur. 1963 w Pile) - artysta wielowątkowy, tworzący na polu muzycznym i plastycznym.
Muzyk: perkusista posługujący się wieloma instrumentami, głosem i współczesną elektroniką. Kompozytor, improwizator, autor tekstów. W latach 80-tych współzałożyciel punkrockowych zespołów Sten i Socrealizm, przekształconych potem w zaangażowany społecznie zespół Reportaż. Muzyka Reportażu jest wydawana w niezależnych wytwórniach płytowych w Europie i w USA, pojawia się w filmie, teatrze i audycjach radiowych. Karpiński bierze udział w sesjach nagraniowych muzyki Lecha Jankowskiego (m. innymi do filmów Braci Quay). Koncertuje z amerykańskim duetem Sceleton Crew (Fred Frith, Tom Cora) oraz z Chrisem Cutlerem. Występuje na festiwalach filmowych i teatralnych lub z udziałem wykonawców związanych z wytwórnią Recommended Records. Autor i producent wielu, eksperymentalnych projektów muzycznych. Tworzy w obszarze improwizacji, utworów aranżowanych, muzyki ilustracyjnej do słuchowisk radiowych i filmu. Eksperymentuje w zakresie redukcji instrumentarium do głosu i klasycznej perkusji. Od 30 lat współpracuje z londyńską wytwórnią ReR Megacorp.
Plastyk: ilustrator, malarz, instruktor aeorografu, autor wielu publikacji na temat airbrush. Wypowiada się w obszarze; od obrazów i ilustracji swoich tekstów, poprzez malarstwo hiperrealistyczno-surrealistyczne, do grafiki i malarstwa reklamowego. Eksperymentuje w zakresie chemii lakierniczej łączonej z techniką airbrush. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, praktykant aerografu w Niemczech, malarz teatralny w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W olbrzymim dorobku artysty jest m. in. opracowanie aerografem anten ARISS zainstalowanych przez NASA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz opracowanie logotypów dla Sułtana Omanu.
ulubiona sentencja: "Czy jeżeli ludożerca je nożem i widelcem - to postęp?" (S. J. Lec)