100. rocznica objawień Niepokalanej w Fatimie

Objawienia w Fatimie rozpoczęły się 13 maja 1917 r. Trójce małych pasterzy przez pięć kolejnych miesięcy, zawsze w dniu 13., ukazywała się Maryja, za ich pośrednictwem prosząc ludzkość o nawrócenie i pokutę oraz przekazując im trzy tajemnice fatimskie.

Obchody na świecie: 

Głównym wydarzeniem trwającego jubileuszowego roku będzie wizyta papieża Franciszka w Fatimie . Ojciec Święty przybędzie bezpośrednio z Rzymu, lądując na podfatimskim lotnisku usytuowanym w bazie wojskowej portugalskiej armii. Pielgrzymka papieska rozpocznie się późnym popołudniem 12 maja, a zakończy w następnym dniu po obiedzie, który papież zje w towarzystwie portugalskich biskupów. W Fatimie Franciszek weźmie udział w nocnym czuwaniu w kapliczce objawień, zaś nazajutrz poprowadzi Mszę świętą przy głównym ołtarzu usytuowanym przed bazyliką. (Franciszek będzie czwartym papieżem, który odwiedzi fatimskie sanktuarium. Pielgrzymowali do niego Paweł VI, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Kard. Jorge Bergoglio przed wstąpieniem na tron papieski nigdy nie gościł w Portugalii. Odwiedzając podczas swej podróży jedynie Fatimę, powtórzy wizytę Pawła VI z 1967 r., który przybył na 50. rocznicę objawień.)

Obchody w Polsce:

6 czerwca 2017 roku, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, 

w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach,
sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski,


Biskupi polscy wraz z czcicielami Matki Bożej Fatimskiej, ponowią
AKT POŚWIĘCENIA POLSKI NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.

 

Obchody Dnia Fatimskiego w naszej parafii:

Zapraszamy w sobotę (13.05.2017 r.) o godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem, po niej różaniec i procesja ze świecami i z figurą M. B. Fatimskiej wokół kościoła.

Zobacz również

Rekolekcje dla mężczyzn

Rekolekcje dla mężczyzn
14/05/2017

"Gniewajcie się, ale nie grzeszcie"

Czytaj więcej...

Dzień Modlitwy za pary starające się o potomstwo

Dzień Modlitwy za pary starające się o potomstwo
06/05/2017

Możliwość wsparcia duchowego dla par starających się o potomstwo

Czytaj więcej...